تیر 28, 1400 16:35 Asia/Tehran [Updated: تیر 28, 1400 16:48 Asia/Tehran]
  • قدردانی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنگان از خدمات‌رسانی ایران به اتباع افغانستانی

رییس دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ایران از خدمات 41 ساله دولت جمهوری اسلامی ایران به اتباع افغانستانی قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «ایوو فریسن» رییس دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ایران روز دوشنبه در حاشیه سفر به شهرستان تایباد در استان خراسان رضوی و بازدید از گذرگاه زمینی دوغارون با اشاره به اینکه تمامی نهادها و سازمانهای بین المللی در ایران به دنبال پایش وقایع و اتفاقات کشور افغانستان هستند، گفت: در طول حوادث و جنگ‌های داخلی افغانستان برخی کشورها و نهادهای بین المللی به ویژه ایران خدمات شایانی به مردم افغانستان کردند.

فریسن افزود: امیدواریم که با تلاش تمامی سازمان های جهانی، صلح و آرامش به کشور افغانستان بازگردد و دیگر شاهد وقایع و اتفاقات ناگوار در این کشور نباشیم.

رییس دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ایران تصریح کرد: نمایندگان دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل به دنبال این هستند تا با کسب تجربه در ایران گام های مثبتی برای ارائه خدمات بیشتر و مطلوب به اتباع خارجی بردارند و در این زمینه برنامه ریزی داشته باشند.

 

وی به حمایت سایر کشورها و جوامع بین‌المللی در راستای کمک به اتباع خارجی اشاره و اضافه کرد: باید در یک برنامه جامع به دنبال شناسایی مشکلات اتباع خارجی باشیم تا بتوانیم به آنها خدمات ارزنده ارائه دهیم که در این ارتباط همه سازمانهای جهانی پای کار هستند.

بازدید از محل اسکان شبانه اتباع افغانستانی طرح مشترک بازگشت، مرکز آموزش پیش آگاهی از خطرات مین، کلینیک بهداشتی و درمانی اتباع خارجی در نقطه صفر مرزی ایران و افغانستان و محل پیشنهادی احداث اردوگاه اتباع و مهاجران خارجی از دیگر برنامه های سفر رییس دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ایران به مرز دوغارون در شهرستان تایباد بود.// 114

بیشتر بخوانید:

نقش مهم ایران در حمایت از پناهندگان و مهار معضل پناهندگی در سطح جهانی/ تحلیل

برگزاری نشست ایران، افغانستان، پاکستان و کمیساریای عالی پناهندگان در ژنو

وزیر کشور: کشورها به مسئولیت خود در زمینه پناهندگان عمل کنند

کلیدواژه