مهر 14, 1400 12:38 Asia/Tehran [Updated: مهر 14, 1400 14:11 Asia/Tehran]
  • خطر هشدارهای کاذب دوربین های مداربسته

گذر زمان باعث شده مردم دنیا روز به روز به تکنولوژی های پیشرفته وابسته تر شوند و امنیت خود را با استفاده از آن ها تامین کنند.

مصرف کنندگان سیستم های امنیتی گاها دچار مشکل می شوند و راه چاره برای حل این مشکلات در دست تولید کنندگان است که تکنولوژی های نوین با عملکرد بهتری وارد بازار می کنند . گاهی سیستم های امنیتی مانند دوربین مدار بسته علائم و هشدار های نادرستی را برای کاربران ارسال می کنند ؛ مانند زمان عبور حشرات، برگ یا حیوانات خانگی. داهوا راه حلی نوین برای این مشکل تولید کرده که در این مقاله مختصرا به آن می پردازیم.

کاربرد دوربین سه در یک داهوا

این دوربین بیشترین کاربرد را در مکان های خصوصی دارد و بیشتر برای حفظ  امنیت خانه، ویلا، مغازه و انبار ها نصب می گردد. از آنجایی که در هنگام ورود افراد به خانه، مخصوصا خانه های بزرگ، که دید خوبی به در ورودی در آن ها امکان پذیر نیست یا صدای ورود آنها شنیده نمی شود؛ بهترین راه، نصب دوربین مداربسته است. چه بسا این دوربین امکانات بالایی نیز داشته باشد و توانایی تشخیص ورود افراد متفرقه به خانه نیز از قابلیت ها بارز آن باشد.

دوربین TiOC بهترین انتخابی است که هر کاربر به منظور حفظ حریم خصوصی خود می تواند داشته باشد. یکی از مکان های دیگر که با نصب دوربین TiOC نظم بالایی می گیرد، حاشیه بزرگراه است. معمولا قانون شکنان برای دور شدن از ترافیک به حاشیه بزرگراه پناه می برند و هنگام عبور خودرو های امدادی مانند آمبولانس یا ماشین پلیس و آتش نشانی باعث اتلاف وقت و جلوگیری از عبور آن ها می شوند. به منظور حفظ امنیت عمومی و کنترل خط ویژه، نصب این دوربین مداربسته بسیار ضروری است و کمک بسیاری به حفظ نظم بزرگراه ها می کند .

علت برتری دوربین مداربسته TiOC نسبت به دوربین های سنتی

دوربین مدار بسته TiOC یا دوربین سه در یک ( Three in one camera )، که توسط شرکت داهوا تکنولوژی به بازار جهانی عرضه شده، به صورت خودکار مشکل هشدارهای کاذب را برطرف کرده و با ویژگی هایی که خواهیم گفت نگرانی های ایجاد شده برای کاربران را حل کرده است. بزرگترین ایرادی که دوربین های قدیمی داشتند، اعلان خطر نادرست بود و دوربین TiOC توانسته به صورت دقیق تر حرکت اشیاء را تشخیص داده و آن ها را طبقه بندی کند. در نهایت با تشخیص دقیق به راحتی می تواند تنها حرکت انسان یا خودرو و یا اشیائی که در سیستم آن اعلام شده را تشخیص دهد و در صورت خطر هشدار دهد.

هوش مصنوعی به کار رفته در سیستم دوربین سه در یک، دقت در تشخیص حرکت اشیاء را تا حدود 185 درصد افزایش داده است. اما ایراد وارد شده بر دوربین های قدیمی، البته به نسبت گذر زمان و پیشرفت علم ، تصاویر سیاه و سفید بود اما ضبط تصویر در دوربین TiOC به صورت تمام رنگی انجام می شود. حتی در طول شب نیز تصاویر این دوربین به صورت تمام رنگی ضبط می شوند و برای کاربران در هر زمان که بخواهد ارسال می شوند. همینطور که می بینید علاوه بر اینکه نسبت به موارد مشکوک عکس العمل نشان می دهد ، این دوربین کمپانی داهوا، کیفیت خود را نیز حفظ می کند.

 

ویژگی دیگری که این دوربین را در میان کاربران محبوب کرده، میزان حساسیت آن در مقابل آب و هوای بارانی یا طوفان شدید است. حتی زمانی که نمی توان دید مناسبی داشت، دوربین مداربسته می تواند دید بسیار دقیقی نسبت به اجسام اطراف خود داشته باشد. علاوه بر این، سیستم اعلان خطر بدون هیچ وقفه ای سریعا هشدار می دهد و همزمان با کاربر ارتباط دوطرفه برقرار می کند. با فعال کردن شخصی سازی این دوربین مداربسته ، می توانید چهره شخص خاصی را در جمعیت زیاد تشخیص دهید و یا برنامه ای مشخص از لهجه و گویشی خاص را برای سیستم تعریف کنید. سه قابلیت متفاوت موجب شده تا نام این دوربین سه در یک باشد ؛ یعنی سه دوربین در یک قاب.

هوش مصنوعی ، تصاویر رنگی در شبانه روز و سیستم هشدار دهنده فعال برای کاربران کاربرد بسیاری داشته و امنیت آن ها را نسبت به زمانی که دوربین های مداربسته سنتی وجود داشته اند، چند برابر کرده است.

انتخاب بهترین راه برای زندگی امن

سیستم های امنیتی بسیاری تولید شده تا از بسیاری از تخلفات جلوگیری شود و امنیت برای همه مردم دنیا تامین شود. افراد بسیاری به دلایل مختلف از خرید این دستگاه ها امتناع می کنند. برخی افراد روش های سنتی را پیش گرفته اند و برخی نیز با پیشرفت تکنولوژی راه های مختلفی را امتحان می کنند. پیشنهاد ما به شما همراهی با پیشرفت روز به روز دنیاست. دوربین مارکت یکی از معتبرترین فروشگاه های اینترنتی در زمینه سیستم های امنیتی از جمله دوربین مداربسته، دزدگیر اماکن، دوربین خودرو، یو پس اس و ردیاب است . مطالعه مقالات مرتبط با انواع سیستم های امنیتی می تواند شما را در خرید و نصب این سیستم ها کمک کند . برای دریافت اطلاعات بییشتر و ارتباط با کارشناسان نصب به سایت دوربین مارکت به نشانی https://www.doorbinmarket.com مراجعه فرمایید .

 

کلیدواژه