آذر 02, 1400 20:08 Asia/Tehran [Updated: آذر 02, 1400 21:22 Asia/Tehran]

تیم الهلال عربستان در ثانیه 20 فینال لیگ قهرمانان آسیا با گل دیدنی ناصر الدوساری از پوهانگ استیلرز کره جنوبی پیش افتاد و نیمه اول این دیدار با همین نتیجه خاتمه یافت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، فینال لیگ قهرمانان امروز سه شنبه از ساعت 19 و 35 دقیقه در ورزشگاه ۶۷ هزار نفری ملک فهد شهر ریاض آغاز شد.

ناصر الدوساری در ثانیه 20 بازی با ضربه‌ای سرکش و دیدنی الهلال را با یک گل از تیم کره‌ای پیش انداخت.

تیم الهلال پس از این که به عنوان تیم دوم بعد از استقلال تاجیکستان از گروه A مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا به مرحله حذفی صعود کرد، به مصاف استقلال ایران رفت و با نتیجه ۲ بر صفر با گل‌های گومیس و سالم الدوساری نماینده کشورمان را حذف کرد. سپس الهلال در مرحله یک چهارم نهایی دیگر نماینده ایران یعنی پرسپولیس را با ۳ گل شکست داد. نماینده عربستان در مرحله نیمه نهایی نیز از سد النصر گذشت تا به فینال آسیا صعود کند‌. الهلال با تصمیمات ناعادلانه کنفدراسیون فوتبال آسیا، همه دیدارهای گروهی و حذفی و دیدار فینال را در عربستان برگزار می‌کند.

در طرف مقابل پوهانگ استیلرز پس از این که در گروه خود بعد از ناگویا گرامپوس ژاپن دوم شد، ابتدا سرزو اوساکای ژاپن را شکست داد و سپس با ۳ گل از سد ناگویا گرامپوس گذشت تا انتقام مرحله گروهی را از این تیم ژاپنی بگیرد. کار پوهانگ استیلرز در مرحله نیمه نهایی سخت بود و این تیم تا یک قدمی حذف هم پیش رفت، اما در نهایت در ضربات پنالتی مقابل اولسان هیوندای کره به برتری رسید.

الهلال و پوهانگ استیلرز جزء پرافتخارترین تیم‌های آسیا هستند و هر کدام ۳ بار فاتح این مسابقات شده‌اند. هر ۲ تیم به دنبال قهرمانی چهارم خود هستند تا از دیگری پیشی بگیرند و به تنهایی عنوان پرافتخارترین تیم قاره کهن را یدک بکشند.

الهلال عربستان با هدایت لئوناردو ژاردیم پرتغالی به دنبال دومین قهرمانی خود در لیگ قهرمانان در ۳ فصل اخیر خواهد بود تا به قهرمانی‌های خود در سال‌های ۱۹۹۱ و ۲۰۰۰ بیفزاید.

آخرین قهرمانی پوهانگ استیلرز نیز در سال 2009 بود.// 114

کلیدواژه