• میلاد امام موسی کاظم(ع) «زَیْنُ المُجتَهدین»

  میلاد امام موسی کاظم(ع) «زَیْنُ المُجتَهدین»

  مرداد ۲۰, ۱۳۹۹ ۰۹:۳۸

  ایران پرس: امام موسی الکاظم باب گشوده خدا بر حوائج مردمان و رشته پیوند زمین و آسمان است. بردن نام این بزرگوار کلید گشایش گره‏‌های فرو بسته و یادش، مایه آرامش دل‏‌های شکسته است.

 • من کنت مولاه فهذا علی مولاه

  من کنت مولاه فهذا علی مولاه

  مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ ۲۳:۵۶

  ایران پرس: روز هیجدهم ذیحجه سال دهم هجرت، در کنار برکه ای کوچک به نام غدیر که در بین راه مکه و مدینه قرار داشت؛ واقعه ای مهم به وقوع پیوست. 

 • گوهری از گنجینه ی هدایت؛ امام علی النقی الهادی(ع)

  گوهری از گنجینه ی هدایت؛ امام علی النقی الهادی(ع)

  مرداد ۱۵, ۱۳۹۹ ۱۰:۰۵

  ایران پرس: بشارت ولادت امام علی بن محمد، مشهور به امام هادی (ع) را بیش از دویست سال قبل از تولد ایشان، پیامبر اکرم (ص) دادند و فرمودند: «خداوند در صلب او (امام جواد) نطفه ای نیکو، خجسته و پاکیزه به ودیعت نهاده و نام آن را "علی بن محمد" گذارده است. لباس بزرگی و وقار را بر اندامش پوشانده و او را بر علوم و اسرار آگاه ساخته است.»

 • دستورالعمل وزارت بهداشت برای محرم اعلام شد

  دستورالعمل وزارت بهداشت برای محرم اعلام شد

  مرداد ۱۴, ۱۳۹۹ ۱۱:۲۳

  تهران - ایران پرس: دستورالعمل وزارت بهداشت برای برگزاری سوگواری ماه محرم در شرایط کرونایی کشور، در اولین جلسه کمیته مشترک وعاظ، مادحین و نمایندگان وزارت بهداشت تشریح شد.

 • شرح اسماء الهی؛ الله اکبر

  شرح اسماء الهی؛ الله اکبر

  مرداد ۱۲, ۱۳۹۹ ۱۵:۴۸

  ایران پرس: امام علی بن موسی الرضا (ع) در این باره می فرماید: «خداوند برای خود اسمائی را اختیار کرد، تا مخلوقات به واسطه آن اسماء او را بخوانند و بشناسند». یکی از اسمائی که ما را در شناخت خداوند یاری می دهد اسم «کبیر» است.

 • برگزاری دعای عرفه در سراسر کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

  برگزاری دعای عرفه در سراسر کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

  مرداد ۰۸, ۱۳۹۹ ۱۵:۳۷

  آیین پرفیض دعای عرفه فردا (پنجشنبه) همزمان با روز نهم ذی الحجه، در اماکن متبرکه، مساجد و هیئت های مذهبی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

 • عرفه، دست‌های نیاز به سوی خالق هستی

  عرفه، دست‌های نیاز به سوی خالق هستی

  مرداد ۰۸, ۱۳۹۹ ۱۵:۰۵

  ایران پرس: آدمی همیشه در زندگی نیازمند لحظه هایی برای خلوت با خدا و تفکر و اندیشیدن است. گاهی مکانها و موقعیت‌هایی خاص فرصت‌هایی منحصر به فرد برای این منظور است.

 • اطلاعیه شماره یک کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مقابله با کرونا درباره نحوه برگزاری آیین عزاداری محرم

  اطلاعیه شماره یک کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مقابله با کرونا درباره نحوه برگزاری آیین عزاداری محرم

  مرداد ۰۸, ۱۳۹۹ ۱۴:۰۹

  کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا، با توجه به نزدیک شدن ایام محرم و برگزاری آیین‌های سوگواری سیدوسالار شهیدان، اطلاعیه شماره یک خود را با تاکید ویژه بر رعایت «دقیق و کامل دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم، سخنرانان و مسئولان هیئات مذهبی، تکایا و حسینیه ها» در ایام ماه محرم منتشر کرد.

 • نظر آیت‌الله صافی‌گلپایگانی درباره دریافت وام ودیعه مسکن

  نظر آیت‌الله صافی‌گلپایگانی درباره دریافت وام ودیعه مسکن

  مرداد ۰۵, ۱۳۹۹ ۱۰:۱۷

  قم- ایران پرس: آیت‌الله صافی‌گلپایگانی مرجع تقلید شیعیان درباره وام مسکن تاکید کردند که قرض به شرطِ بهره، ربا و حرام است و فرقی نمی‌کند چنین قرضی صرف کسب شود یا نشود.

 • شرح اسمای الهی؛ إِنِّی حَفِیظٌ عَلِیمٌ 

  شرح اسمای الهی؛ إِنِّی حَفِیظٌ عَلِیمٌ 

  مرداد ۰۴, ۱۳۹۹ ۱۶:۲۸

  ایران پرس: «حفیظ» سه بار در قرآن ذکر شده و به معنای «همیشه نگهبان» است. حفیظ، یعنی آن که خداوند تا زمانی که بقای هر یک از موجودات را مصلحت بداند، حافظ و نگاهدارنده آن ازنابودی و فساد است و این حفاظت، دائمی و مداوم است.