حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در ادامه دیدار های خود در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با وزرای خارجه و مقامات شماری از کشورها دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حسین امیرعبداللهیان در ادامه رایزنی‌های دیپلماتیک فشرده خود در حاشیه هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل جمعه شب به وقت محلی با وزیر امور خارجه برزیل و نیجر دیدار و گفت وگو کرد.

امیر عبداللهیان همچنین با پارک جین همتای کره جنوبی خود چند روز پس از تکمیل آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران در سئول دیدار و گفت وگو کرد.

دیدار امیرعبداللهیان با پارک جین پس از دیدار وی با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه انجام شد. 

وزیر امور خارجه ایران برای شرکت در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک بسر می برد.

هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با حضور سران کشورها و دولت‌ها، وزیران و هیئت‌های کشورهای عضو این سازمان از سه‌شنبه 19 سپتامبر 2023 در نیویورک آغاز شد.

در این نشست و مذاکرات سطح عالی که در مقر سازمان ملل متحد برگزار می‌شود و تا سه‌شنبه 26 سپتامبر ادامه خواهد داشت، نمایندگانی از 193 کشور شرکت دارند.

ریاست هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد بر عهده «دنیس فرانسیس» از ترینیداد و توباگو است.

«سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور اسلامی ایران نیز که برای شرکت در هفتاد و هشتمین مجمع‌ عمومی سازمان ملل متحد، به نیویورک سفر کرده بود، روز گذشته (پنجشنبه) وارد تهران شد.

12 دیدار در سطح سران و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد از رهاورد دومین حضور رئیس جمهوری اسلامی ایران در  سفر به نیویورک بود.125