خبرگزاری بین المللی تصویری ایران پرس بر مبنای پیوست حکم مقام معظم رهبری برای انتصاب محمد سرافراز به ریاست سازمان صدا و سیما (1393) تاسیس شده است؛ پیوستی که در حکم انتصاب عبدالعلی علی عسکری (1395) نیز مورد تاکید رهبر انقلاب قرار گرفت.
این خبرگزاری از اول مهر 1396  با حکم‌پیمان جبلی معاون برون مرزی صدا و سیما به ریاست عباس محمدنژاد به طور آزمایشی شروع بکار کرد و در مورخه 27 فروردین 1398 با حضور رئیس رسانه ملی افتتاح رسمی شد.
ایران پرس هم اکنون از طریق فید ماهواره ای 24 ساعته تصاویر زنده از ایران و سایر نقاط جهان را برای مخاطبان و مشتریان خارج از کشور پخش می کند.
این خبرگزاری بین المللی تصویری علاوه بر گروه های متعدد پشتیبانی تولید، برای تامین تصاویر زنده و تولیدی، دارای تحریریه تولید خبر است که دبیران و خبرنگاران حوزه های مختلف در آنها فعال هستند. 
تصاویر خبری که عمدتاً به صورت زنده دریافت می شود؛ بلافاصله در تحریریه خبر به زبان انگلیسی و عربی ترجمه و با آخرین تصاویر منتشر می شود.
هم اکنون 35 خبرنگار آنلاین در سراسر ایران با ایران پرس همکاری دارند و آخرین اخبار اقصی نقاط ایران در حوزه های مختلف خبری را به انضمام تصاویر مناسب از جمله آلبوم عکس یا ویدیو برای خبرگزاری ارسال می‌کنند که در صفحات ویژه سایت ایران پرس مشاهده می شود. 
علاوه بر این در شماری از کشورهای منطقه نیز ایران پرس توانسته است آخرین اخبار و تصاویر خبری را از خبرنگاران آنلاین خود دریافت کند.
خبرگزاری ایران پرس در حوزه شبکه های اجتماعی نیز فعال است. 
شبکه های بین المللی فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و نیز آپارات، همچنین کانال های تلگرام، واتساپ و سروش ایران پرس هم اکنون به طور 24 ساعته فعال است و به زبان انگلیسی، آخرین اخبار و تولیدات ایران پرس را منتشر می کند. توییتر ایران‌پرس در زبان های عربی، فرانسه و اسپانیایی هم صفحات جداگانه دارد.
صفحه یوتیوب ایران پرس اما طی یکسال گذشته دوبار از سوی شرکت گوگل مسدود شد.
در سایت ایران پرس هم‌چنین به فضایی برای فروش و توزیع محتوای اختصاصی خبرگزاری اختصاص داده شده است. 
در این صفحه که با عنوان IP Direct به سایت اصلی لینک شده، تصاویر تولیدی خبرگزاری به صورت clean  (بدون لوگو، زیر نویس و نوشتار ) و با کیفیت HD به مشتریان خبرگزاری از جمله شبکه های خبری، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری بین‌المللی ارائه می‌شود.


ارتباط با ایران پرس 
دفتر مرکزی تهران: خیابان ولیعصر. جام جم. صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران. معاونت برون مرزی. طبقه سوم
تلفکس 02122045058


درخواست پوشش تصویری برنامه ها به طور زنده یا تولید گزارش های تصویری 
تماس و پیام روی واتساپ
حسین احمدی
02122162620
تلفکس
02122041095
ایمیل
[email protected]

 

همچنین می توانید با همکاران ما در واحد امور بین الملل و قراردادها تماس حاصل نمایید.

آرزو عبدی: 09124016210

 

خدمات فروش ایران پرس
برای ثبت درخواست جهت دریافت تصاویر از خبرگزاری ایران پرس، به این آدرس مراجعه فرمایید:
direct.iranpress.com


ایمیل های ارتباطی برای سوال درباره نحوه ثبت سفارش عبارتند از : 
[email protected]