اتحادیه‌های کاری و کارگری فرانسه اعلام کردند، در اعتراض به لایحه جنجالی اصلاحی قانون بازنشستگی دولت این کشور اعتصابات و اعتراضات خود را آغاز می کنند.

به گزارش ایران پرس، اتحادیه‌های کاری و کارگری در فرانسه بلافاصله پس از رونمایی از لایحه جنجالی اصلاحی قانون بازنشستگی دولت این کشور ضمن مخالفت شدید با آن تصریح کردند، روز 19 ژانویه، اعتصابات و تظاهرات سراسری در اعتراض به این لایحه را آغاز می کنند.

الیزابت بورن، نخست وزیر فرانسه به همراه وزرای اقتصادی دولت این کشور در یک کنفرانس مطبوعاتی، برنامه پرتنش و جنجالی اصلاحات نظام بازنشستگی را با اعلام افزایش سن بازنشستگی از 62 سال به 64 سال در اختیار افکار عمومی قرار داد.

 

در لایحه جنجالی اصلاحی قانون بازنشستگی دولت فرانسه ابتدا  قرار بود سن بازنشستگی در این کشور به 65 سال افزایش یابد که با مخالفت شدید اتحادیه‌های کاری و کارگری و احزاب، این سن در نهایت 64 سال اعلام شد.

طبق این لایحه جنجالی دولت فرانسه در عوض برخی از مزایای بازنشستگی به ویژه برای مشاغل سخت برداشته شده که این موضوع خشم شدید اتحادیه‌های کاری و کارگری در این کشور را در بر داشته است.

دولت فرانسه برای نهایی کردن لایحه جنجالی اصلاحی قانون بازنشستگی این کشور با سد مجلس نیز مواجه است چرا که بسیاری از احزاب چپ و راست با این لایحه دولت مخالفند.

/118

بیشتر بخوانید: 

اعتصاب؛ چالش بزرگ مراکز درمانی فرانسه

دولت فرانسه با خشونت، صدا‌های مخالف را خاموش می‌کند

6 کشته و زخمی در اعتراضات فرانسه

اعتصابات در بریتانیا و فرانسه در آستانه کریسمس