لندن- ایران‌پرس: حامیان فلسطین از ملیت‌های مختلف ساکن بریتانیا در خیابان‌های لندن با شعار اصلی «آپارتاید را پایان دهید» تظاهرات کردند.  

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در اعتراض به حملات رژیم صیهونیستی به‌غزه و کشتار زنان و کودکان بی‌دفاع فلسطینی، به‌دعوت سازمان‌های ضد جنگ و مخالفان صهیونیسم، حامیان فلسطین و طرفداران صلح روز شنبه در لندن تظاهرات کردند.

این تظاهرات ضد صهیونیستی با عنوان «آپارتاید را پایان دهید» و «اشغال فلسطین باید پایان یابد» برگزار شد. 

دولت بریتانیا اخیرا به حامیان فلسطین هشدار داد تا از ابراز همبستگی با فلسطین و حماس خودداری کنند اما هزاران نفر از مخالفان صهیونیسم و حامیان  فلسطینیان به خیابان‌های لندن آمدند.

حامیان فلسطین همچنین شعار آزادی‌ فلسطین سردادند و جنایت‌های رژیم صهیونیستی را در باریکه‌غزه و کشتار کودکان فلسطینی محکوم کردند.  

وزارت کشور بریتانیا هفته گذشته هشدار داد، هرگونه حمایت از فلسطینیان، خواندن سرودهای انقلابی عربی و حتی به اهتزاز درآوردن پرچم فلسطین، ممکن است جرم تلقی شود اما در تظاهرات روز شنبه هزاران پرچم فلسطین در دستان حامیان مردم فلسطین به اهتزار درآمد.  

تظاهرات حایمان فلسطین مانند روال گذشته در اعتراض به رویکرد خبری «بی‌بی‌سی» در حمایت از صهیونیسم از مقابل ساختمان مرکزی بی‌بی‌سی در لندن شروع شد. 

دوشنبه هفته گذشته نیز هزاران نفر از حامیان فلسطین با تجمع در برابر سفارت رژیم صهیونیستی در لندن با مردم فلسطین به‌ویژه ساکنان باریکه‌غزه اعلام همبستگی کردند.

116

بیشتر بخوانید:

ببینید؛ استفاده از کامیون‌های حمل بستنی برای نگهداری اجساد شهدا در غزه

فلسطین قربانی‌ تروریسم‌‌ اسرائیلی در سایه رویکرد دوگانه‌ غرب 

طوفان‌الاقصی؛ خونی تازه‌ در رگ‌های مقاومت

فلسطین و غزه؛ مظهر قدرت اسلام