ابهر- ایران پرس: تور خودرویی جهانگردان هندی «لال پری» با میزبانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی پس از عبور از شهرهای بندرعباس، لار، شیراز و آباده، اصفهان، کاشان و تهران عصر پنجشنبه وارد ابهر در استان زنجان شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، گروه «لال پری» در مسیر سفر خود از هند به انگلستان، ۱۲ شهریور ماه وارد ایران شدند و پس از رسیدن به کشورمان از جاذبه‌های طبیعی، تاریخی، فرهنگی و گردشگری نیز بازدید می کنند.

این تور خودرویی با شعار «صلح جهانی» از مجتمع گردشگری پاسارگاد شهرستان ابهر دیدن کردند.

این گروه گردشگری از ابهر به شهرستان سلطانیه خواهند رفت و از گنبد جهانی سلطانیه نیز بازدید خواهند کرد.

معاون اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان در حاشیه ورود این تور خوردویی به ابهر، اظهار کرد: گروه گردشگری "لال پری" از کشور هندوستان حرکت خود را آغاز کرد و به مناسبت هفته جهانی صلح از ۱۲ کشور نیز بازدید خواهند کرد.

"داود آبیان" با اشاره به استقبال گرم مسوولان زنجانی از این گروه،‌ یادآور شد: اشتراکات فرهنگی ایران و هند فرصت مناسبی برای توسعه صنعت گردشگری بین این ۲ کشور می تواند باشد.

آبیان ادامه داد: گروه جهانگردان هندی با عبور از کشورهای مختلف و پس از پیمایش مسافت ۱۲ هزار کیلومتری، در لندن پایتخت کشور انگلستان به این سفر پایان خواهند داد.

"دامان دوال تاکور" سرپرست این گروه درباره رویداد گردشگری "احمدآباد تا لندن" گفت: ما سفرمان را از هند تا دبی با کشتی شروع کردیم و بعد از آن با هواپیما به ایران (بندرعباس) آمدیم که از اینجا سفر خود را زمینی تا لندن ادامه می‌دهیم.

سرپرست تور خودرویی جهانگردان هندی "لال پری" افزود: خیلی هیجان زده‌ایم که اکنون اینجا و در ایران هستیم،‌ مردم ایران بسیار مهمان نواز و خونگرم هستند و این خصلت مثبت آنان می‌تواند باعث جذب گردشگر و ایجاد خاطره خوش برای همه ما باشد.

گروه "لال پری" با یک دستگاه خودرو کلاسیک‌ ام جی مدل ۱۹۵۰ و یک دستگاه کمپر ون سفر خود را از هند آغاز کرده و در بدو ورود به هریک از شهرهای کشورمان از سوی مسوولان استانی کانون جهانگردی، اتومبیلرانی و اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مورد استقبال قرار می‌گیرند.

112