حماس

جنبش حماس در لبنان، غزه را گورستان نظامیان صهیونیستی عنوان کرد و گفت که صهیونیستها به دنبال توجیه حملات خود به بیمارستانها هستند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، جنبش حماس در لبنان با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد: گردانهای القسام و سایر گروههای مقاومت فلسطین، مانع از پیشروی زمینی نظامیان صهیونیست شدند و تلفات بسیاری به آنان وارد کردند.

حماس با بیان اینکه غزه، گورستان متجاوزان بوده و خواهد بود، گفت: بینی اسرائیل در غزه، به خاک مالیده خواهد شد. زمان زورگویی و عربده‌کشی بدون پاسخگویی به پایان رسیده است. دشمن نخواهد توانست تصویر شکست راهبردی را که در هفت اکتبر متحمل شد، ترمیم کند.

این جنبش درباره ادعاهای ارتش صهیونیستی برای توجیه بمباران بیمارستان الشفاء غزه بیان کرد: این ادعاها، برای اهداف نظامی و بخشی از تبلیغات صهیونیستی است تا حمله به بیمارستان و کشتار غیر نظامیان و کادر درمان را توجیه کنند.

در ادامه توجیهات مسئولان رژیم اشغالگر قدس برای بمباران بیمارستانها در غزه، دانیل هاگاری سخنگوی ارتش صهیونیستی شامگاه گذشته ادعا کرد که جنبش حماس در زیر بیمارستانها تونل حفر کرده و ستاد مرکز حماس در زیر بیمارستان الشفاء در غزه قرار دارد.

پیش از این هم صهیونیستها بیمارستان المعمدانی را بمباران کردند که در جنایتی فجیع، بالغ بر هزار غیر نظامی فلسطینی را به شهادت رساندند.

116