اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) شنبه شب خواستار نشست فوری کمیته سران کشورهای عربی و اسلامی شد.

ارتش رژیم صهیونیستی روزشنبه مدرسه الفاخوره در اردوگاه جبالیا را که پناهگاه آوارگان فلسطینی بود، بمباران کرد.

صدها فلسطینی اعم زن و کودک و سالخورده در این بمباران شهید و زخمی شده اند.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، هنیه پس از جنایت‌های وحشیانه رژیم صهیونیستی در مدارس محل استقرار آوارگان غیر نظامی بویژه دو مدرسه فاخوره و تل الزعتر تنها چند ساعت پس از تخلیه بیمارستان شفا از بیماران و مجروحان، با شماری از رهبران و مقامات منطقه‌ای و بین‌المللی تلفنی گفت و گو کرد و خواستار تحرک جدی برای توقف کشتار ملت فلسطین شد.

هنیه در این تماس‌ها بر اهمیت برگزاری نشست فوری کمیته پیگیری نتایج نشست سران کشورهای عربی و اسلامی که اخیرا در ریاض برگزار شد، تاکید کرد و خواستار عملیاتی شدن تصمیمات این نشست در خصوص توقف جنگ علیه نوار غزه و شکستن محاصره این منطقه شد.

رئیس دفتر سیاسی حماس همچنین بر ضرورت تحرک فوری برای ملزم کردن رژیم صهیونیستی به اجرای قطعنامه‌های بین‌المللی اخیر در خصوص توقف تجاوز و جنگ علیه ملت فلسطین و حمایت از بیمارستان‌های غزه تاکید کرد.

گروه‌های مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات گروه‌های مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.125