دونلد ترامپ

رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در دومین روز دادگاه مدنی خود درباره پرونده اتهامی کلاهبرداری اش در منهتن به حملاتش به دادستان کل نیویورک و قاضی پرونده ادامه داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس،«دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا روز دوشنبه (دوم اکتبر جاری) برای محاکمه در خصوص پرونده کلاهبرداری خود در دادگاه حاضر شد اما اعلام کرد که دادگاهش با هدف مداخله در روند انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا است که او نامزد این انتخابات شده است.

«لتیتیا جیمز» دادستان کل نیویورک «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا را به کلاهبرداری متهم کرده است. جیمز با ارائه یک دادخواست، ترامپ و ۲ پسرش به نام‌های دونالد جونیور و اریک را متهم کرده است که به صورت غیرواقعی ارزش دارایی‌های شرکت خانوادگی خود را در سپتامبر ۲۰۲۲ برای دریافت وام‌های بانکی با شرایط بهتر، بین ۲.۲۳ تا ۳.۶ میلیارد دلار بیشتر از ارزش واقعی آنها اعلام کرده‌اند.

ترامپ در دومین روز دادگاه خود درباره جیمز گفت، «اعداد او تقلبی است. او یک کلاهبردار است و این پرونده باید منتفی شود.»

ترامپ ادعا کرد که به قاضی «اطلاعات بسیار گمراه‌کننده» درباره دارایی خالص او داده شده است. وی افزود، «لتیتیا جیمز، دادستان کل بسیار فاسد و نالایق است.»

دادستان نیویورک پیش از دادگاه اعلام کرده بود، «مهم نیست شما چقدر قدرتمند هستید و چقدر پول دارید. هیچ کس بالاتر از قانون نیست.»

گفته شده است، ترامپ در چهار پرونده خود دست‌کم با ۹۱ اتهام مواجه است. پرونده اول در ایالت جورجیا تشکیل شده و سه پرونده دیگر در ایالت‌های فلوریدا، واشنگتن و نیویورک باز شده‌اند.

116