«رادیونمای سحر کُردی» به‌عنوان اولین رادیوی تصویری برون‌مرزی راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس به نقل از روابط عمومی شبکه جهانی سحر ، در راستای ایجاد تحول در ساختار و محتوای تولیدات سازمان صداوسیما باتوجه به افزایش شمار مخاطبان رادیو سحر کُردی، «رادیو نمای سحر کُردی» در قالب رادیویی تصویری همزمان با میلاد باسعادت پیامبر اکرم‌(ص)  و هفته وحدت، بر بستر  وب‌اپلیکیشن مای سحر به آدرس https://mysahar.ir/radio کار خود را آغاز می کند.

در این تحول نو در تاریخ فعالیت قدیمی‌ترین رادیوی کُردی ایران، رادیو کُردی تهران ضمن حفظ اصالت و هویت خود به مدیومی تصویری، جذاب و دیدنی تبدیل شده است که می‌توان در ظرف آن، قابلیت‌ها و توانمندی‌های ایران اسلامی در تولید محتوا و برنامه برای مخاطبان کردزبان برون‌مرزی را به جهانیان معرفی کرد تا ضمن آشنایی هرچه بیشتر مخاطبان با برنامه‌های رادیویی، از همراه شدن با تصویر، گرافیک و جذابیت‌های بصری بهره‌مند شوند.

در این رادیوی دیدنی در قالب پادکست‌های جذاب تصویری، برنامه‌های متنوع و متعدد رادیو با قسمت‌های به‌روز و جدید هر برنامه قرار گرفته و اطلاعات مختصر و درعین‌حال جامعی از محتوا و ساعات پخش هر برنامه در دسترس مخاطبان است. مقرر شده تا علاوه‌بر گویش‌های سورانی و کرمانجی، از سایر گویش‌های جذاب کُردی مانند کلهری، هورامی، زازایی، لکی و... استفاده شود و ضمن حفظ هویت رادیویی، سنت و مدرنیته در کنار اصالت قرار گیرد و باقدمت‌ترین رسانه شنیداری کُردی کشور بر بستر اینترنت و فضای مجازی خودنمایی کند.

ساعت پخش این رادیوی تصویری از 17:00 تا 20:00 خواهد بود که در آینده با افزایش زمان همراه است.