سفیر ایران در بلژیک:

سفیر ایران در بلژیک با انتقاد از موضع‌گیری اروپایی‌ها در قبال جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت، رژیم صهیونیستی تا پاسخگو نشود به نسل‌کشی ادامه می‌دهد.

شمار شهدای فلسطینی در نتیجه‌ حملات ارتش رژیم صهیونیستی به باریکه غزه که از هفتم اکتبر آغاز شده است و تاکنون ادامه دارد، به یازده هزار و 208 نفر رسیده است که از این تعداد 4 هزار و 506 نفر کودک، 3 هزار و 27 نفر زن و  678 نفر هم سالخورده هستند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، غلامحسین دهقانی، سفیر ایران در بلژیک در کنفرانس مطبوعاتی سفرای کشورهای سازمان همکاری اسلامی در بروکسل اظهار کرد، تا زمانی که رژیم صهیونیستی فشار واقعی از سوی جامعه بین‌الملل احساس نکند و خود را مقابل جنایاتش پاسخگو نبیند و از امتیاز بی‌کیفرمانی در قبال اقداماتش برخوردار باشد دست از این نسل‌کشی بر نمی‌دارد.

دهقانی افزود: از زمان حمله رژیم صهیونیستی به غزه، اعمال استاندارد دوگانه توسط اتحادیه اروپا، امریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی مشاهده می شود.

سفیر ایران در بلژیک تصریح کرد: با وجود اینکه مردم در خیابان‌ها از آمریکا تا اروپا تا استرالیا فریاد می‌زنند و خواهان آتش‌بس هستند متأسفانه نزد تصمیم گیران غربی گوش شنوایی وجود ندارد و اهمیتی به خواست مردم نمی‌دهند.

دهقانی همچنین با انتقاد از مواضع امریکا در قبال جنایات اسرائیل در غزه گفت: امریکا به حدی جانبدارانه عمل کرده است که حتی برخی متحدان منطقه‌اش، این کشور را برای میانجیگری شایسته نمی‌دانند.

116

بیشتر بخوانید:

رژیم صهیونیستی در وجدان همه انسان‌ها محکوم شده است

سرلشکر موسوی: طوفان الاقصی بزرگ ترین اتفاق در تاریخ مردم فلسطین است