تهران-ایران پرس: رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به توان دفاعی جمهوری اسلامی گفت: امروز ایران چند برابر ظرفیت تولید پهپاد، برای آن مشتری دارد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» روز دوشنبه در همایش دفاع مقدس و تأثیر آن بر امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و منطقه غرب آسیا ضمن تشریح دستاوردهای دفاع مقدس گفت: صنایع دفاعی ما رشد بی نظیری کردند. روزی ما تحریم بودیم که چیزی نخریم اما امروز تحریم هستیم که چیزی نفروشیم. امروز مشتریان پهپادهای ما چندین برابر توان تولیدی ما است و کشورهای بزرگ جهان به دنبال تسلیحات ما هستند.

 

سرلشکر باقری محور مقاومت را بی نیاز از ایران دانست و افزود: سپاه پاسداران پایه‌های حزب الله و مقاومت در فلسطین را گسترش داد. محور مقاومت امروز نیازی به ما ندارند ‌خودشان تسلیحات خودشان را تولید می‌کنند و دریایی از توانمندی در آنجا وجود دارد.

 رییس ستادکل نیروهای مسلح اظهار داشت: نیروهای مسلح در تمام ابعاد، خود اتکا شدند.  معتقدم خود اتکایی در ابعاد نرم افزاری بسیار مهمتر از ابعاد سخت افزاری است. این که نیرویی قادر به جمع آوری اطلاعات راهبردی است و قادر است طرح ریزی راهبردی کند و می داند چگونه باید بجنگد و خودش را برای نبردهای آینده آماده کند، حاصل دفاع مقدس است.

سردار باقری افزود: ما در دفاع مقدس دریافتیم که در راه پیشرفت بن بست وجود ندارد. اما ابتکار و خلاقیت به ما راهکار نشان داد و توانستیم با پیروزی به پیش برویم این باید به نسلهای آینده منتقل شود که در هیچ مشکلی برای کشور بن بست وجود ندارد. در دفاع مقدس یاد گرفتیم هیچ راه غیر ممکنی وجود ندارد. از دیگر دستاوردهای این حوزه این است که در تمامی رسته‌های نبرد به ابتکارات بسیار جدیدی دست پیدا کردیم. فرماندهان آنچه در دفاع مقدس یاد گرفتند بسیار بیش از آنچه بود که در دانشگاه‌ها یاد گرفته بودند.

همایش دفاع مقدس و تأثیر آن بر امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و منطقه غرب آسیا با حضور سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح و جمعی از فرماندهان صبح امروز (دوشنبه) در سازمان صنایع دفاع برگزار شد.

116