تهران-ایران پرس: رئیس پلیس مهاجرات و گذرنامه فراجا باتاکید بر اینکه نیازی به مراجعه حضوری برای دریافت گذرنامه نیست، گفت: تمامی هموطنان می‌توانند از طریق سامانه پلیس من اقدام به دریافت گذرنامه زیارتی کنند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سردار علی ذوالقدری» رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا گفت: شاهد استقبال بی‌نظیر مردم کشوربرای حضوردر اربعین حسینی هستیم که البته بار ترافیک صدور مجوز خروج و گذرنامه را افزایش داده است.

وی در پاسخ به انتقاد مردم از صف‌های طولانی در ادارات گذرنامه ومراکز پلیس +۱۰ افزود: تمامی مراحل ثبت مدارک و دریافت گذرنامه به صورت غیرحضوری امکان پذیر است و ضرورتی برای حضور متقاضیان در مراکز مذکور وجود ندارد.

رئیس پلیس مهاجرات و گذرنامه فراجا سامانه «پلیس من» را بهترین شیوه برای دریافت گذرنامه دانست و افزود: تمامی مراحل در این سامانه قابل اجرا و در صورت تایید ظرف مدت حداکثر ۵ روز گذرنامه زیارتی صادر و از طریق پست برای متقاضیان و زائران اربعین ارسال خواهد شد.

سردار علی ذوالقدری زیرساخت سامانه و اپلیکیشن پلیس من را نیز قوی و آسان توصیف کرد و از مردم خواست تا حد ممکن از مراجعه حضوری خودداری کنند.

وی همچنین تاکید کرد که زائران نباید دریافت گذرنامه و مجوزهای خروج را به روزهای پایانی اربعین موکول کنند و برای جلوگیری از ترافیک زائران هرچه سریع‌تر نسبت به دریافت گذرنامه اقدام کنند.118

بیشتر بخوانید:

توافق بغداد- تهران برای انتقال زائران‌اربعین به‌عراق 

ایجاد قرارگاه مشترک ایران و عراق برای تسهیل اعزام زوار اربعین

آغاز پیش‌فروش بلیت‌های اربعین/ قیمت بلیت اتوبوس تهران تا مهران اعلام شد