حسین امیرعیداللهیان وزیر امور خارجه

وزیر امور خارجه با همتایان خود در کشورهای مالزی، تونس و پاکستان درباره آخرین تحولات فلسطین و غزه به صورت تلفنی گفت گو کرد.

نیروهای مقاومت فلسطین در پاسخ به جنایات صهیونیست ها، از ۷ اکتبر ۲۰۲۳ عملیات همه جانبه «طوفان الاقصی» را از غزه علیه مواضع رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی آغاز کرده‌اند.

شکست فاجعه بار صهیونیست‌ها، هلاکت بیش از هزار صهیونیست و از دست دادن برخی شهرک‌ها و مقرهای نظامی، باعث شده سران این رژیم در روزهای اخیر بارها غیرنظامیان و مردم بی گناه غزه را هدف قرار دهند و با محاصره این شهر جنایت جنگی مرتکب شوند.

وزارت بهداشت فلسطین در اطلاعیه ای اعلام کرد: از زمان حمله رژیم صهیونیستی به باریکه غزه تا روز دوشنبه (16 اکتبر)، دو هزار و 750 فلسطینی به شهادت رسیده و 9 هزار و 700 نفر نیز مجروح شده اند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در صفحه شخصی خود در شبکه های اجتماعی نوشت که امروز با همتایان خود در مالزی، تونس و پاکستان گفتگو کرده است.

امیرعبداللهیان افزود که در این گفت گوها بر ضرورت توقف فوری کشتار و جنایات جنگی صهیونیست‌ها در غزه و ارسال سریع کمک‌های انسان‌دوستانه به این منطقه تاکید شد.

وزیر امور خارجه ایران تصریح کرد: زمان برای راه‌حل‌های سیاسی روبه پایان است و گسترش احتمالی جنگ در دیگر جبهه‌ها به مرحله اجتناب‌ناپذیر نزدیک می‌شود.

116

بیشتر بخوانید:

قدردانی امیرعبداللهیان از مواضع قطر در دیدار امیر بن‌حمد آل ثانی

امیرعبداللهیان: جنایت جنگی و محاصره انسانی غزه باید پایان یابد

ادامه رایزنی‌های وزیر امور خارجه درباره تحولات فلسطین/ دیدار امیرعبداللهیان با هنیه