تهران- ایران پرس: رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: با هدف حفظ ایمنی مسافران تمام پروازهای بین ایران و دو کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان تا اطلاع ثانوی لغو شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمد محمدی بخش» در گفت‌وگویی اظهار داشت: به دلیل شرایط خاص منطقه و مطابق هشدار سازمان هواپیمایی، انجام تمامی پروازها بین ایران و ارمنستان و همچنین بین ایران و جمهوری آذربایجان از امروز (چهارشنبه) تا اطلاع ثانوی لغو می‌شود.

محمدی بخش گفت: لغو پروازها به ارمنستان و جمهوری آذربایجان با هدف حفظ جان مسافران و انجام سفرهای هوایی با حفظ ایمنی کامل گرفته شده است و از سوی شرکت‌های هواپیمایی به مسافران اطلاع رسانی خواهد شد.

دور تازه تنش‌های نظامی در قره‌باغ  از دیروز (سه‌شنبه 28 شهریور) آغاز شد.

حمله جمهوری آذربایجان به خانکندی، مرکز قره‌باغ پس از آن بود که جمهوری آذربایجان صبح دیروز مدعی شد: انفجار یک مین ضد زره جاسازی شده توسط نیروهای ارمنی، باعث انهدام یک کامیون متعلق به جمهوری آذربایجان و کشته شدن چند نیروی امنیتی این کشور شد.

در این حمله نظامی، تاکنون 27 نفر کشته و بیش از 210 نفر از جمله 12 کودک زخمی شدند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد فردا (پنج‌شنبه) نشستی اضطراری درباره قره‌باغ برگزار می‌کند.

هم‌زمان با تشدید درگیری‌ها در قره‌باغ، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد بر برقراری آتش‌بس فوری، پایان درگیری‌ها و پایبندی جدی‌تر به آتش بس سال 2020 و اصول قوانین بشر دوستانه بین‌المللی تاکید کرد.