ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران گزارش اهم جنایات رژیم صهیونیستی در ۸۶ سال گذشته در فلسطین اشغالی را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در گزارش ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران آمده است، شهادت و زخمی شدن بیش از ۴۰ هزار نفر در یک ماه اخیر، تخریب بیش از ۳۳ هزار ساختمان مسکونی و زیرساخت و آوارگی یک میلیون ۴۰۰ هزار نفر در یک ماه اخیر، از جمله جنایت‌هایی است که رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌دفاع و بی‌گناه غزه مرتکب شده است.

بر اساس این گزارش؛ در ۸۶ سال گذشته، ۵۱۲ قطعنامه علیه اسرائیل توسط مجمع عمومی، شورای امنیت و شورای حقوق بشر به تصویب رسیده و ۵۵ قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی توسط آمریکا وتو شده است.

این گزارش می افزاید، در بیش از ۸ دهه، صهیونیست ها بیش از ۲۷۰۰ ترور انجام دادند که میانگین سالانه آن ۳۸ عملیات در داخل و خارج سرزمین ‌های اشغالی می‌ شود؛ ترورهای رژیم صهیونیستی محدود به رهبران و فعالان نظامی مقاومت نبود و آنها رهبران سیاسی، دانشمندان و نویسندگان را هم هدف قرار می ‌دهند.

گفتنی است، اقدام‌هایی که رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها انجام می‌دهد از مصادیق آشکار آپارتاید است، زیرا در ماده 2 کنوانسیون بین‌المللی منع و مجازات جنایت آپارتاید آمده است: «جنایت آپارتاید به اعمال غیر انسانی که به منظور ایجاد و برقراری سلطه یک گروه نژادی بر گروه نژادی دیگر انجام می‌گردد و به طور سیستماتیک آنان را مورد ظلم قرار می‌دهد، اطلاق می‌شود.»

116

بیشتر بخوانید:

جنایات رژیم صهیونیستی، پیروزی مقاومت را کمرنگ نمی‌کند

افزایش خشم جهانی از جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه