تهران- ایران پرس: حسین امیرعبداللهیان و فیصل بن فرحان  وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی در گفتگویی تلفنی آخرین تحولات فلسطین را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند. 

جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه سی و یکمین روز خود را طی می‌کند. مطابق اعلام وزارت بهداشت غزه، شمار شهدای این جنگ از 10 هزار نفر نیز عبور کرده است که حدود 70 درصد را کودکان و زنان تشکیل می‌دهند. تاکنون تلاش‌های دیپلماتیک برخی از کشورهای منطقه برای متوقف کردن جنایت‌های رژیم صهیونیستی نتیجه نداده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، امیرعبداللهیان و بن فرحان که پیش از این نیز درباره بحران غزه گفت و گو کرده بودند، امروز دوشنبه بار دیگر با هم رایزنی انجام دادند.

در این رایزنی تلفنی برگزاری نشست فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی با هدف بررسی تحولات فلسطین، توقف جنایات جنگی علیه غزه و کرانه و ارسال مستمر کمک های انسانی مورد تاکید قرار گرفت. 

نشست سران کشورهای اسلامی با درخواست رییس جمهور کشورمان و سران برخی دیگر از کشورها از جمله عربستان سعودی بزودی در ریاض ( به عنوان رییس دوره ای و کشور دارای مقر دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی ) برگزار خواهد شد.

/ 114