تهران - ایران پرس: مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با اشاره به افزایش پروازهای بین ایران و ارمنستان تاکید کرد: با توجه به ارتباطات دیرینه که بین تهران و ایروان وجود دارد، پیگیری های صورت گرفته و تقاضا های مسافران و گردشگران دو کشور، هفته ای 4 پرواز توسط شرکت هواپیمایی ارمنستان «فلای وان آرمنیا» به شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) انجام خواهد داد.

مراسم افتتاحیه پرواز هواپیمایی ارمنستان «فلای وان آرمنیا» (Flyone Armenia) در تهران امروز سه شنبه برگزار شد.

در این مراسم جمعی از مسولین جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان از جمله «سعید چلندری» سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی (ه) و «آرسن آواکیان» سفیر ارمنستان در تهران  حضور یافتند.

ناوگان این شرکت هواپیمایی ارمنستان از هواپیماهای ایرباس A320 تشکیل شده است که هم پروازهای سیستمی و هم پروازهای چارتری به صورت روزانه بر روی آن اجرا می شود.

«سعید چلندری» مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در حاشیه مراسم افتتاحیه این پرواز هواپیمایی ارمنستان در تهران در مصاحبه اختصاصی با ایران‌پرس اعلام کرد: شرکت هواپیمایی ارمنستان "فلای وان آرمنیا" 4 پرواز را برنامه‌ریزی کرده است که امیدواریم با انجام این چهار پرواز استحکام و تحکیم مراودات بین دو کشور ایران و ارمنستان بیشتر شود.

سعید چلندری گفت، در حال حاضر سه شرکت هواپیمایی ایرانی به ارمنستان پرواز دارد و دو شرکت ارمنستان به ایران پرواز دارند که امروز افتتاح پروازهای شرکت هواپیمایی ارمنستان "فلای وان آرمنیا" است.

115