محمد علی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی یمن در واکنش به بیانیه سران اتحادیه عرب در جده گفت: این بیانیه چیز جدیدی درباره یمن ندارد و نشان دهنده تمایل نداشتن کشورهای متجاوز به حل و فصل بحران این کشور است.

سی و دومین نشست سران اتحادیه عرب که روز جمعه به میزبانی جده عربستان برگزار شد، با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمد علی الحوثی» در توییتی نوشت: بیانیه سران اتحادیه عرب واقعیت را برآورده نکرده و رهبری امت عربی را تائید نمی‌کند.

الحوثی افزود: اگر اقدام واقع بینانه‌ای صورت می‌گرفت، اجلاس سران عرب با توافقی شامل بندهای ذیل صادر و لازم الاجرا می‌شد: تعلیق بودجه‌های حمایت از شبه نظامیان توسط کشورهای عضو اتحادیه عرب، انتقال تمامی حمایت‌ها به جناح‌های مبارز فلسطینی و توقف کلیه مراودات و مسدود کردن دارایی‌ها و همه فعالیت‌های اقتصادی با هر کشور عضوی که این تصمیم را اجرا نکند.

عضو شورای عالی سیاسی یمن موارد مطرح شده در بیانیه سران اتحادیه عرب درباره یمن را نیز کلیشه‌ای و منسوخ شده خواند و گفت: اینها بیانگر عدم تمایل عربستان و کشورهای متجاوز به حل و فصل بحران است و اینکه آنها صلح نمی‌خواهند.

سران کشورهای عضو اتحادیه عرب روز جمعه در بیانیه پایانی سی و دومین نشست خود در شهر جده بر حمایت از تلاش‌های بین المللی و منطقه‌ای به منظور یافتن راه حل فراگیر بحران یمن و افزایش تلاش‌های عربی برای کمک به دمشق به منظور برون رفت از بحران این کشور و تامین شرایط لازم برای بازگشت آوارگان سوری تأکید کردند.

116