امروز (شنبه)، شماری از پایتخت‌های کشورهای اروپایی، شاهد تظاهرات مردمی در حمایت از فلسطین و محکومیت جنایات صهیونیست ها در قدس و باریکه غزه بود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، صدها نفر از مردم آلمان با آمدن به خیابان های برلین، پایتخت این کشور، جنایات صهیونیست ها علیه مردم مظلوم فلسطین را محکوم کردند.

معترضان در این تظاهرات شعارهایی از جمله "اسرائیل قاتل کودکان"، "اسرائیل قاتل زنان" و "فلسطین را آزاد کنید" سر دادند.

بر اساس اعلام منابع خبری، پلیس آلمان تلاش بسیار کرده بود مانع برگزاری این تظاهرات شود، اما معترضان به جنایات صهیونیست ها با آمدن به خیابان های برلین نشان دادند در کنار ملت مظلوم فلسطین هستند.

 هزاران نفر از مردم فرانسه نیز با وجود اینکه دولت این کشور، برگزاری تظاهرات در حمایت از ملت مظلوم فلسطین را ممنوع کرده بود به خیابان های پاریس آمدند تا جنایات صهیونیست ها را محکوم کنند.

دولت فرانسه جریمه 135 یورویی برای شرکت کنندگان در تظاهرات حمایت از مردم مظلوم فلسطین در نظر گرفته بود اما مردم این کشور به این جریمه توجهی نکردند.

پلیس فرانسه نیز با گاز اشک آور و خودرو آبپاش به تظاهرکنندگان فرانسوی حمله کرد.

مردم لندن، پایتخت بریتانیا هم امروز  همزمان با هفتاد و سومین سالروز تاسیس رژیم جعلی اسرائیل (روز نکبت) به خیابان ها آمدند تا اشغالگری و جنایات صهیونیست ها را محکوم کنند.

در این تظاهرات که از سوی «مجمع فلسطینیان در بریتانیا» و با حمایت «کارزار همبستگی با فلسطین»، «دوستان الاقصی»، «انجمن مسلمانان بریتانیا» و شمار دیگری از گروه های مدنی طرفدار فلسطین برپا شد، معترضان با سر دادن شعارهایی حمایت خود را از قدس شریف اعلام و جنایت رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان را محکوم کردند.

هزاران نفر از مردم پایتخت اسپانیا نیز امروز شنبه به خیابان ها آمده و حمایت و همبستگی خود را با مردم مظلوم فلسطین اعلام کردند.

در شهر وَرشو پایتخت لهستان نیز امروز هزاران نفر با آمدن خیابان ها حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع فلسطین را محکوم کردند.

صحن‌های مسجد الاقصی و محله‌های همجوار آن به خصوص محله "باب العامود" طی روزهای اخیر صحنه حملات نظامیان صهیونیست به فلسطینیان بوده است.

بر اساس اعلام منایع فلسطینی، در دور جدید حملات نظامیان صهیونیست به فلسطینی ها در قدس، دستکم 900 نفر زخمی شده اند. 

اهالی قدس تاکید کرده اند اجازه نمی‌دهند  اسرائیل برنامه یهودی سازی قدس و تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی را پیش ببرد.

در همین حال؛  وزارت بهداشت فلسطین روز شنبه اعلام کرد، در دور جدید حملات رژیم صهیونیستی به باریکه غزه که از دوشنبه گذشته تاکنون ادامه داشته، دستکم  139 فلسطینی از جمله 39 کودک شهید و بیش از 950 نفر نیز زخمی شده اند.

گروه های مقاومت فلسطین با صدور بیانیه‌ هایی تصریح کردند، رژیم اشغالگر صهیونیستی بهای تجاوز و تعرض آشکارش به فلسطینیان در  مسجد الاقصی، قدس و باریکه غزه را پرداخت خواهد کرد. 

120