نخست وزیر پاکستان طی سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: اسلام‌آباد بر مقابله جمعی با اسلام‌هراسی و اقدامات موهن علیه مقدسات تاکید دارد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «انوار الحق کاکر» طی سخنرانی در هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، با سرزنش اقدامات موهن علیه مقدسات اسلامی در اروپا به ویژه حوادث اخیر بی حرمتی به قرآن کریم، گفت: ما بر مقابله جمعی با پدیده اسلام‌هراسی تاکید داریم و از اقدامات سازمان ملل و سازمان همکاری اسلامی برای برداشتن گام‌های عملی در جلوگیری از اقدامات افراطی و موهن استقبال می‌کنیم.

انوار الحق در ادامه با تاکید بر اهمیت حل مناقشه فلسطین، گفت: پاکستان از پیشرفت‌های حاصل شده در راستای پایان دادن به درگیری‌ها در سوریه و یمن به ویژه از عادی سازی روابط ایران و عربستان به گرمی استقبال می‌کند.

وی افزود: متأسفانه تراژدی فلسطین با حملات رژیم اسرائیل، حملات هوایی، گسترش شهرک‌ها و اخراج فلسطینیان ادامه دارد. صلح پایدار در سرزمین‌های اشغالی فلسطین تنها از طریق راه حل ایجاد یک کشور فلسطینی و پیوسته مطابق با مرزهای قبل از ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شریف امکان پذیر است.

انوار الحق در ادامه حل مناقشه کشمیر را کلید صلح بین پاکستان و هند عنوان کرد و گفت: دهلی‌نو از حل مناقشه کشمیر مطابق با قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل طفره می‌رود با این حال پاکستان متعهد به همکاری در این زمینه است.

نخست وزیر موقت پاکستان درباره وضعیت افغانستان نیز افزود: اولویت اول پاکستان جلوگیری و مقابله با تروریسم از داخل افغانستان است. پاکستان حملات تروریستی فرامرزی علیه خود توسط گروه تروریستی تحریک طالبان پاکستان، داعش و سایر گروه‌های فعال از افغانستان را محکوم می‌کند. ما برای جلوگیری از این حملات خواهان همکاری و حمایت کابل هستیم.