تبریز- ایران‌پرس: رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستبافت تبریز گفت: با توجه به توافق ایران با کشورهای عربی به‌ویژه عربستان، آینده فرش دستبافت ایرانی به‌ویژه فرش تبریز درخشان است.  

«احد عظیم‌زاده» در گفت‌وگو با خبرنگار ایران‌پرس در تبریز، با بیان اینکه توافق ایران و عربستان بر بازار صادرات فرش ایرانی تاثیر مثبت دارد، اظهار کرد: درحال حاضر بازار فرش برای صادرات به امارات و روسیه خوب است و با توجه به اینکه در هشت سال اخیر فرش ایرانی به عربستان صادر نشده است اما با توافق دو کشور بازار آینده فرش ایران مثبت پیش‌بینی می‌شود. 

عظیم‌زاده، جایگاه فرش دستبافت تبریز در بازارهای جهانی را مثبت دانست و تصریح کرد: به‌سبب کم شدن تولید و همزمان بالا رفتن تقاضای جهانی، وضعیت فرش ایران بهتر می‌شود و باید متناسب با تقاضای بازارهای جهانی، فرش تولید شود. 

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستبافت تبریز گفت: چین برای مقطعی تولید فرش را شروع کرد اما موفق نبود و به‌همین سبب 98 درصد فرش چین کنار گذاشته ‌شد و اکنون چین به یکی از بهترین خریداران فرش ایران تبدیل ‌شده است.

فرش دستبافت تبریز یکی از بهترین فرش‌های ایران است و به‌سبب طرح، نقشه و نوع بافت، این هنر دستی و شاهکار ایرانی، مشتریان خوبی در داخل و خارج کشور دارد.

117