گروه تروریستی داعش به طور رسمی مسئولیت دو انفجار انتحاری در میدان «الطیران» بغداد را برعهده گرفت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، خبرگزاری اعماق وابسته به گروهک تروریستی داعش بامداد امروز (جمعه) با انتشار بیانیه ای اعلام کرد، دراین عملیات یکی ازعناصر این گروهک به نام «ابویوسف الانصاری» کمربند انتحاری خود را در میدان الطیران بغداد منفجر کرد و کمربند انفجاری دوم نیز به همین روش توسط «محمد عارف المهاجر» دیگر عضو تروریست این گروهک منفجر شده است.

به گفته مسئولان عراقی، این دو انفجار که در بازار مردمی و شلوغ میدان الطیران بغداد به وقوع پیوست، 32 کشته و 110 زخمی  به جا گذاشته است.

به دنبال این دوانفجار، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق، دستور آغاز تحقیقات فوری برای روشن شدن علل وقوع این خلل امنیتی و پیگرد هسته های تروریستی که عبور تروریست ها و اجرای جنایت پلید آنها را تسهیل کردند، صادر کرد.

گردان های حزب‌الله عراق از زیر مجموعه های سازمان بسیج مردمی این کشور «حشد الشعبی» در بیانیه ای اعلام کرد، این انفجارهای تروریستی با نقشه مشترک آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی رخ داده است.

«سعید خطیب زاده» سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز با محکوم کردن انفجارهای تروریستی بغداد تصریح کرد، جمهوری اسلامی ایران همانند گذشته آماده است هرگونه کمک و مساعدتی را در مسیر مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در اختیار برادران عراقی قرار دهد.

این دو انفجار با محکومیت شدید کشورها و سازمان‌های مختلف از جمله جمهوری اسلامی ایران، روبرو شده است.

117

بیشتر بخوانید:

تصاویر دلخراش از انفجار بغداد

ایران، انفجارهای تروریستی بغداد را محکوم کرد

انفجار در مرکز بغداد؛ 28 شهید و 73 زخمی