لندن- ایران‌پرس: راهپیمایی اربعین‌حسینی (ع) با حضور شیعیان و دوست‌داران سالار شهیدان کربلا در لندن برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، عاشقان امام حسین (ع) از ملیت‌های مختلف ساکن بریتانیا روز یکشنبه در راهپیمایی اربعین‌حسینی (ع) در لندن شرکت و با آرمان‌های امام حسین (ع) و یاران باوفایش تجدید پیمان کردند.

همچنین سرود «سلام بر مولا» به زبان‌های عربی و انگلیسی با حضور نوجوانان اجرا شد و شرکت‌کنندگان در راهپیمایی اربعین، اهانت به قرآن‌کریم را اهانت به همه ادیان الهی دانستند.

راهپیمایی اربعین‌حسینی (ع) بزرگترین راهپیمایی مذهبی جهان است و به‌رغم سکوت و سانسور رسانه‌های غربی درباره آن و گسترش اسلام‌هراسی درغرب، هر سال باشکوه برگزار می‌شود.

یک هنرمند ایرانی هم در میدان ماربل‌ارچ لندن در طرح ابتکاری به‌مناسبت راهپیمایی اربعین‌حسینی (ع) تابلوی نقاشی با نام «یا حسین شهید» را در مدت برگزاری مراسم نقاشی کرد.

شماری از شرکت‌کنندگان در راهپیمایی اربعین‌حسینی (ع) از ملیت‌های مختلف با خبرنگار ایران‌پرس در لندن گفت وگو و درباره اهمیت قیام امام حسین (ع)، شخصیت و فداکاری سالار شهیدان کربلا و یارانش سخن گفتند.

یکی از شرکت‌کنندگان در راهپیمایی اربعین‌حسینی (ع) در لندن گفت، از ملیت‌های مختلف در این راهپیمایی شرکت می‌کنند و این نشان می‌دهد، امام حسین (ع) فقط برای مسلمانان شیعه نیست و برای همه است.

113

بیشتر بخوانید:

راهپیمایی بزرگ عاشورای حسینی (ع) در لندن