مو یکی از مهم ترین اجزای بدن انسان است که در زیبایی ظاهر او تاثیر بسیار زیادی دارد.

بر اساس توصیه های دکتر پوست و مو در سایت دکتر بامن، مراقبت از آن امری ضروری و لازم است چرا که اگر از موهای خود به خوبی مراقبت نکنید امکان ریزش و شوره نیز وجود خواهد.

ما در این مقاله راجع به راه های تقویت مو و چگونگی آن صحبت کرده ایم تا شما بتوانید از موهای خود به خوبی مراقبت کرده و با مراجعه به دکتر مو، مشکلات خود را درمان کنید.

راه های تقویت مو و مراقبت از آن

استفاده از شامپوهای مناسب برای تقویت مو

شما بهتر است که از شامپویی استفاده نمایید که متخصص پوست و مو برای شما تجویز کرده است چرا که دکتر مو تهران و سایر شهرهای ایران به خوبی می تواند نوع و جنس موهای شما را تشخیص و بر اساس آن بهترین شامپو را به شما توصیه کند.

در واقع شامپوهای مختلفی چون: شامپو برای موهای خشک، معمولی و چرب هر کدام جدا بوده و شما نمی توانید از همه ی آنها استفاده کنید. بلکه بایستی از شامپویی استفاده کنید که برای موهای شما مناسب است.

استفاده از مکمل های تقویت مو و صورت

این مکمل ها برای تقویت مو های شما و جلوگیری از ریزش توسط متخصص پوست و مو تجویز می شود به همین جهت بهتر است که برای استفاده از این مکمل ها به صورت خودسرانه عمل نکرده و با توجه به تجویز بهترین متخصص پوست  آن ها را خریداری و به موقع مصرف نمایید. این مکمل ها موجب تقویت بیشتر پوست و موی شما می شود.

استفاده از روغن های مفید برای مو

روغن های مفید برای مو مانند: روغن آرگان، روغن زیتون و روغن بادام هستند. این روغن ها موجب تقویت مو می شود و حتی از موخوره نیز جلوگیری می کند به همین جهت بهتر است که حتما قبل از رفتن به حمام از روغن تراپی استفاده کنید. در این باره نیز دکتر پوست و مو تهران نیز توصیه های اکید دارند.

استفاده از سرم های تقویت مو

سرم های تقویت مو جهت جلوگیری از موخوره مو و خشکی آن است به همین جهت می توان گفت که می توانید بر اساس گفته ی متخصص پوست و مو تهران زمانی که موهای شما رطوبت دارد از آن استفاده کرده و تا جایی که می توانید از سشوار به صورت روزانه کمتر استفاده کنید. به همین جهت می توان گفت که شما بایستی برای مراقبت از موهای خورد در صورت سوختگی به بهترین متخصص پوست مراجعه و از او بخواهید که شما را درمان کند.

اسپری های دوفاز نیز نقش آبرسانی به موها را دارد ولی توجه نمایید که محصولی را انتخاب کنید که دارای مواد شیمیایی مضر برای موی ها شما نداشته باشد.

مزوتراپی و پی آر پی

این دو روش که توسط متخصص پوست و مو در کلینیک های تخصصی انجام می شود در جهت تقویت مو بوده و افراد سعی دارند که با این کار جلوی ریزش موی خود را گرفته و موهای ریخته شده را دوباره برگردانند. در واقع این روش ها توسط دکتر پوست خوب تهران با استفاده از سرنگ های بسیار ریز انجام می شود و طول درمان مشخصی دارد و شخص بایستی بنا بر توصیه ی بهترین دکتر پوست عمل کند.

عدم رنگ کردن زیاد

از دیگر مواردی که بسیار مهم است و دکتر متخصص پوست تهران را نیز بر آن تاکید بسیار دارند این است که شما سعی کنید موهای خود را مرتب پشت سر هم رنگ ننماید چرا که این موضوع موجب ریزش و شکنندگی موهای شما می شود. در واقع رنگ مو به صورت مداوم موهای شما را خشک می کند و دیگر موهای شما لطافت سابق را ندارد.

 چنانچه موهای شما دچار سوختگی شود می توانید به  دکتر پوست و مو خوب در تهران مراجعه کنید.      

چگونه از متخصص پوست و مو خوب نوبت بگیریم؟

شما می توانید به سایت دکتر بامن مراجعه کنید و سپس لیست کامل متخصص پوست و مو را مشاهده و بهترین دکتر پوست را انتخاب و به او مراجعه کنید.در واقع این سایت بزرگ پزشکی به شما امکان دریافت ویزیت آنلاین را می دهد به گونه ایی که شما می توانید حتی به صورت آنلاین مشاوره با دکتر پوست را داشته باشید و دیگر به صورت حضوری به وی مراجعه نکنید. و هدف اصلی سایت دکتر بامن این است که شما در زمان و هزینه ی خود تا جایی که می توانید صرفه جویی کنید و مراحل نوبت دهی را به صورت آنلاین انجام دهید.

117