لندن- ایران‌پرس: همزمان با فرارسیدن «روز نکبت» (سالروز تشکیل رژیم‌صهیونیستی) حامیان فلسطین در خیابان‌های لندن تظاهرات کردند و ضد این رژیم شعار سردادند.

«روز نکبت»، سالروز اشغال سرزمین فلسطین و آواره شدن صدها هزار فلسطینی در سال 1948 میلادی است.

به گزارش خبرنگار ایران‌پرس، حامیان فلسطین در بریتانیا عصر ‌شنبه به‌مناسبت «روز نکبت» با در دست داشتن پرچم‌های فلسطین و تصاویر شهیدان حمله پنج روزه رژیم اسرائیل به‌غزه، از مقابل ساختمان بی‌بی‌سی تا محل رونمایی از «اعلامیه‌بالفور» (سنگ‌بنای تاسیس رژیم اسرائیل در خاک فلسطین) در لندن تظاهرات کردند.   

تظاهرات گسترده حامیان فلسطین در لندن

تظاهرکنندگان شعار «آزادی فلسطین» سردادند و دولت بریتاینا را شریک جنایت‌های رژیم صهیونیستی ضد فلسطینیان به‌ویژه کودکان و زنان فلسطینی دانستند.

تصاویر کودکان شهید فلسطین در تظاهرات ضد اسرائیلی

هواداران فلسطین در تظاهرات «روز نکبت» در خیابان‌های لندن، شعارهای "اشغال بس است"، "فلسطین آزاد شود" و "آپارتاید را پایان دهید" سردادند و به‌سیاست رسانه‌ای «بی‌بی‌سی» درقبال فلسطین اعتراض کردند.

تجمع حامیان فلسطین در برابر بی‌بی‌سی

شماری از حامیان فلسطین در جریان تظاهرات «روز نکبت» در لندن با خبرنگار ایران‌پرس گفت وگو کردند و سیاست دولت بریتانیا را در حمایت از رژیم اسرائیل به چالش کشیدند.  

حامیان فلسطین در این گفت وگو، ضد رژیم آپارتاید صهیونیستی درقبال مردم فلسطین صحبت کردند و گفتند، این سیاست سبب آواره شده میلیون‌ها فلسطینی از سرزمین مادری‌شان شده است.

براساس آمار سازمان ملل متحد، 6میلیون آواره فلسطینی دهه‌ها در 58 اردوگاه موقت آوارگان در فلسطین و کشورهای اطراف آن زندگی می‌کنند.

حامیان فلسطین در ادامه گفت‌وگو با ایران‌پرس، با انتقاد از سیاست‌جانبدارانه شبکه تلویزیونی «بی‌بی‌سی» در حمایت از رژیم صهیونیستی، این رسانه را در بی‌توجهی به تحولات سرزمین فلسطین و کشتار فلسطینیان همکار دولت بریتانیا اعلام کردند.   

گفت وگوی شماری از حامیان فلسطین با ایران‌پرس

همچنین در مراسم و تظاهرات «روز نکبت» در لندن، علاوه بر مسلمانان، مسیحیان، پیروان دیگر ادیان از جمله شماری از یهودیان شرکت داشتند و بر تشکیل دولت مستقل فلسطینی و پایان ظلم صهیونیست‌ها تاکید کردند.

پرچم‌های فلسطین در جریان تظاهرات ضد اسرائیلی

شماری از سازمان‌های هوادار حقوق بشر، آزادی‌خواه، مخالفان جنگ و صهیونیسم و طرفداران صلح در بریتانیا از جمله "ائتلاف همبستگی با فلسطین»، "ائتلاف جنگ را متوقف کنید" و "انجمن فلسطینیان در بریتانیا" در مراسم «روز نکبت» در لندن شرکت کردند.

بیشتر بخوانید: 

روز نکبت؛ تظاهرات ضد اسرائیلی در لندن

تظاهرات گسترده حامیان فلسطین در لندن
تصاویر کودکان شهید فلسطین در تظاهرات ضد اسرائیلی
تجمع حامیان فلسطین در برابر بی‌بی‌سی
گفت وگوی شماری از حامیان فلسطین با ایران‌پرس