سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن ضمن انتقاد از سکوت جامعه بین الملل در برابر جنایت‌های ائتلاف متجاوز سعودی در یمن، گفت: آمریکا و متحدانش به دنبال نابودی یمن هستند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، "حسن ایرلو" پنجشنبه شب در توییتر اوضاع  یمن را فاجعه‌بار برشمرد و نوشت: «طی 2100 روز تجاوز و محاصره، فاجعه ای به تمام‌معنا در یمن رخ داده است.»

سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن افزود، «در مقابل آنچه در کشور برادر یمن اتفاق می افتد، صدای انسانیت و وجدان جهانی کجاست؟».

"حسن ایرلو" با بیان اینکه جنگ علیه یمن پروژه آمریکا و متحدانش در منطقه است، اظهار داشت: «اهداف جنگ عربستان علیه مردم یمن این‌هاست: نابودی انسان‌ها، حیوانات، درختان و حتی سنگ‌ها. این پروژه آمریکا و مزدوران آن در منطقه است».

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است. جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از 17 هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

تجاوز نظامی عربستان همچنین کشور فقیر یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است.

بر اساس اعلام مرکز حقوق بشری "عین الانسانیه" در تهاجم ائتلاف متجاوز سعودی به یمن تاکنون 17 هزار و 42 یمنی کشته شده اند که از این تعداد  سه هزار و 804 تن کودک و 2 هزار و 389 تن زن بودند. بیش از 26 هزار و 355 یمنی نیز زخمی شده اند.

120