تبریز-ایران‌پرس: سی و ششمین دوره تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری ایران -آذربایجان با حضور تیم‌های خارجی و داخلی در شمال غرب ایران درحال برگزاری است.

به گزارش خبرنگار ایران‌پرس در تبریز، تور ‌بین‌المللی ایران- آذربایجان با حضور 13 تیم خارجی و دو تیم ایرانی و شرکت 82 رکاب‌زن در استان‌های آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل برگزار می‌شود.
تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری ایران- آذربایجان در پنج مرحله برگزار می‌شود؛  مرحله نخست از تبریز به ارومیه، مرحله دوم از تبریز به منطقه آزادارس، مرحله سوم از منطقه آزاد ارس تا شبستر، مرحله چهارم از تبریز به سرعین و مرحله پنجم و پایانی تور نیز از مقابل میدان شهرداری سرعین استارت و در کوه عینالی تبریز به پایان خواهد رسید.
«مهدی سهرابی» رکابزن ایرانی و قهرمان ادوار گذشته تور دوچرخه‌سواری ایران- آذربایجان در گفت وگو با خبرنگار ایران‌پرس در تبریز گفت، امسال تیم‌های بسیار خوبی حضور دارند و تیم‌های قدرتمندی از آسیا و ار‌وپا باهم رقابت می‌کنند.
این ورزشکار افزود، موفقیت رکاب‌زنان ایرانی در تور ایران- آذربایجان از اهمیت بالایی برخوردار است و همه تلاش خواهند کرد تا رکاب‌زنان ایرانی پیراهن طلایی کسب کنند. 
«مهدی علمایی»، رکابزن تیم ملی ایران هم به خبرنگار ایران‌پرس در تبریز گفت،  با توجه به اینکه در سال‌های گذشته در تور بین‌المللی ایران- آذربایجان حضور داشته، امسال رقابت بسیار سخت است و تیم‌های شرکت‌کننده از سطح بسیار بالایی برخوردارند. 
رکابزنان هلندی نیز در گفت وگو با خبرنگار ایران‌پرس در تبریز گفتند، تیم‌ها از سطح بسیار خوبی برخوردارند و روزهای خوبی را در تور دوچرخه‌سواری ایران-آذربایجان تجربه می‌کنیم.  
این ورزشکاران هلندی تصریح کردند، تیم‌های قدرتمندی در تور ایران- آذربایجان حضور دارند، رقابت‌‌ها سخت است و خوشحالیم در این تور بین‌المللی به‌میزبانی ایران حضور داریم.
سی و ششمین دوره تور بین‌المللی دوچرخه سواری ایران- آذربایجان در پنج مرحله به مدت شش روز 26 تا 31 اوت 2023 به مسافت 830 کیلومتر برگزار می‌شود.

112

 بیشتر بخوانید: 

تصاویری از سی و ششمین دوره تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری آسیا در تبریز

ایران میزبان قدیمی‌ترین تور دوچرخه‌سواری آسیا 

تور دوچرخه سواری ایران - آذربایجان؛ پیشتازی رکابزن آلمانی در مرحله دوم

آغاز تور بین المللی دوچرخه سواری در ایران