نیامی- ایران‌پرس: گفت وگوی اختصاصی خبرنگار ایران‌پرس در نیامی با شماری از مردم معترض نیجر به‌خوبی نشان می‌دهد که مردم این کشور دیگر فرانسه را نمی‌خواهند. 

مردم نیجر عصر شنبه بزرگترین تظاهرات ضد فرانسوی را مقابل پایگاه نظامی فرانسه در نیامی، پایتخت نیجر، برگزار کردند و در جریان این تظاهرات، خبرنگار ایران‌پرس با شماری از تظاهرکنندگان گفت وگو کرد.  

یکی از تظاهرکنندگان مرد به خبرنگار ایران‌پرس گفت، به رئیس جمهوری فرانسه تاکید می‌کنیم، مردم نیجر متحد هستند و نظامیان فرانسوی باید از نیجر خارج شوند و مردم این کشور تا تحقق آن در خیابان‌ها حضور خواهند داشت. 

دختر جوان نیجری هم در جریان تظاهرات ضد فرانسوی در نیامی به خبرنگار ایران‌پرس گفت، نیجر می‌خواهد آزاد باشد و فرانسه باید از قلمرو نیجر خارج شود.

«عبدالرحمان محمدو»، مرد نیجری نیز به خبرنگار ایران‌پرس گفت، ارتش فرانسه باید خاک نیجر را ترک کند و نظامیان فرانسوی 13 سال است که در نیجر حضور دارند. 

این معترض نیجری تصریح کرد، تا زمانی که نظامیان فرانسوی از خاک نیجر خارج نشوند، تظاهرات ضد فرانسوی ادامه خواهد داشت و مردم نیجر مخالف سیاست فرانسه درقبال آفریقا از جمله نیجر هستند. 

زنی نیجری هم در جریان تظاهرات ضد فرانسوی در نیامی به خبرنگار ایران‌پرس گفت، فرزندان شایسته نیجر خروج فوری ارتش فرانسه را از خاک نیجر خواستار هستند و مردم نیجر شبانه‌روز تا پیروزی در برابر پایگاه نظامی فرانسه در نیامی خواهند ماند. 

تظاهرکنندگان نیجری عصر شنبه در برابر پایگاه نظامی فرانسه در نیامی، شعارهای «مرگ بر فرانسه»، «مرگ بر مکرون»، «مرگ بر ارتش خونخوار» و همچنین «زنده باد نیجر آزاد و مستقل» و «زنده باد حاکمیت کنونی نیجر» سردادند. 

تظاهرات بزرگ و گسترده مردم نیجر در نیامی زیر بارش باران برگزار شد.

112

بیشتر بخوانید:

مخالفت گسترده با حضور نظامیان فرانسوی در نیجر

دولت نظامی نیجر: هدف مکرون ایجاد هرج و مرج در غرب آفریقا است