چرا اکثر کاربران و طراحان سایت به سمت سایت های وردپرسی جذب می‌شوند؟ مزایای طراحی سایت با وردپرس چیست؟

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای بسیار قدرتمند است که برای وبلاگ نویسی طراحی شد اما به مروز زمان ماژول هایی به آن اضافه شد که توانست تبدیل به هر نوع سایتی که مشتریان به آن نیاز دارند بشود. برای مثال میتوان به سایت های خبری، فروشگاهی، شرکتی و غیره اشاره کرد.

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای بسیار محبوب است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. در واقع طبق آماری که به دست آمده نشان میدهد که حدود نیمی از سایت ها با وردپرس پیاده سازی میشوند که این نشان دهند مزایای بسیار زیاد طراحی سایت با وردپرس است. در ادامه مقاله مزایا و دلایل اینکه چرا از وردپرس باید استفاده کنیم، خدمت شما عرض خواهیم کرد.

مزایای طراحی سایت با وردپرس

استفاده آسان

با استفاده از طراحی سایت وردپرس میتوانید هر نوع اقداماتی که برای وب سایت خود میخواهید را انجام دهید. شما با استفاده از وردپرس به راحتی میتوانید صفحات جدید، نوشته، تصویر و غیره به سایت خود اضافه کنید که تمامی این موارد با چند کلیک امکان پدیر خواهد بود. در واقع سادگی وردپرس باعث شده است که بر رقیبان خود مانند دروپال و جوملا غلبه داشته باشد. البته لازم به ذکر است همانقدر که ممکن است تغییرات در آن آسان باشد شما بدون داشتن دانش لازم PHP نمیتوانید یک سری از کارها را انجام دهید. زیرا انجام تمامی این کارها به این بستگی دارد که بدانید چه بخش هایی از کد، فایل ها، صفحات و غیره را در وردپرس تغییر دهید.

رایگان و متن باز

همانطور که میدانید وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای رایگان است. هسته آن به صورت open source ارائه میشود که میتوانید کدهای آن را تغییر دهید. اما باید توجه کنید که برای این کار باید دانش لازم را داشته باشید. همین رایگان و اپن سورس بودن وردپرس باعث شده که بسیاری از شرکت ها سایت خود را بر روی آن راه اندازی نمایند.

توسعه پذیری

یکی از مزایای مهم طراحی سایت وردپرسی متنوع بودن آن است. در واقع سیستم وردپرس برای هر نوع وب سایتی که بخواهید قابل پیاده سازی است. وردپرس یک مخزن از افزونه های بیشماری که به تعداد آن ها روز به روز اضافه میشود دارد. در واقع این پلاگین ها به این صورت هستند که به راحتی به سایت شما اضافه شده و قابلیت های ویژه ای را به سایت شما اضافه میکنند. افزونه های وردپرس هم به صورت رایگان و هم به صورت غیر رایگان وجود دارد. با استفاده از وردپرس توسعه دادن یک سایت کار چندان سختی نخواهد بود. زیرا شما میتوانید با توجه به موضو وب سایت خود پلاگین های لازم را نصب کرده و استفاده نمایید.

سئو

یکی از مواردی که بیشتر افراد از وردپرس استفاده میکنند این است که وردپرس با اصول سئو سایت بسیار هماهنگ است. شما میتوانید با استفاده از افزونه یاست سئو، بهینه سازی هر صفحه از سایت خود را انجام دهید. البته لازم به ذکر است که این افزونه برای شما معجزه سئو نمیکند . اما به شما کمک میکند که یک محتوای خوب و سئو شده اس را تولید نمایید.

عدم وابستگی

از بین مزایای طراحی سایت با وردپرس میتوان به عدم وابستگی سیستم وردپرس است. وردپرس یک سیستم سایت ساز است اما با سایر سایت سازهایی که می بینید زمنین تا آسمان میتواند فرق داشته باشد. شما میتوانید هر اطلاعاتی را که میخواهید در وب سایت خود مدیریت نمایید. و اینکه بخش های مختلف آن را تغییر بدهید. اکثر سایت سازها این امکان را دارند که به تمامی اطلاعات شما دسترسی داشته باشند و در مقابل شما نمیتوانید ویرایش های لازم را انجام دهید. زیرا دسترسی ها بسیار محدود بوده و برای هر تغییر کوچکی باید به شرکت سایت ساز مراجعه نمایید تا مشکل شما را برطرف نماید.

انعطاف پذیری بالا

در سیستم وردپرسی قالب و افزونه هایی که وجود دارد همگی به صورت بهینه شده هستند که به راحتی بر روی وردپرس نصب میشوند. این انعصاف پذیری بالا باعث شده است که وردپرس تبدیل به هر نوع سایتی که مدنظر شما است بشود. شما میتوانید یک سایت شرکتی حرفه ای با تمام امکانات داشته باشید. امروزه بسیاری طراحی سایت شرکتی را با وردپرس انجام میدهند زیرا بسیار سریع راه اندازی شده و قابلیت های لازم را نیز در اختیار شما قرار میدهد. در حالت دیگر برای شما اینکه فروشگاه اینترنی داشته باشید میتوانید از پلاگین ووکامرس استفاده کنید. در این صورت به راحتی یک طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس با امکانات بهینه راه اندازی میکنید که هر محصولی که مورد نیاز است را در آن برای فروش قرار میدهید. یا اینکه شما به راحتی میتوانید ماژول های لازم را نصب کرده و سایت خود را تبدیل به یک سیستم جامع اجاره ویلا و سوئیت شوید و بسیاری از موارد دیگر که با وردپرس ساخته میشود.

طراحی سایت بدون کدنویسی

یکی از شعارهای استفاده از وردپرس سیستم عدم نیاز به کدنویسی در آن است. البته باید دقت کنید که برای داشتن یک سایت حرفه ای با وردپرس باید کدنویسی را نیز در آن انجام دهید. اما در حالت عادی شما میتوانید تمامی کارها و تغییرات را با استفاده از المان هایی که در بخش داشبورد و تنظیمات مدیریتی است انجام دهید. اما به صورت کلی از آنجایی که بیشتر موارد در وردپرس به صورت آماده ارائه میشود از این رو شعار عدم کدنویسی را برای آن به کار میبرند.

هزینه کمتر

استفاده از CMS های آماده مانند وردپرس باعث میشود که در هزینه ها صرفه جویی شود. با استفاده از وردپرس میتوانید هزینه های ساخت سایت را کاهش دهید. برای مثال شرکت های طراحی سایت نیز هزینه کمتری را برای سایت وردپرسی نسبت به سایت اختصاصی درنظر میگیرند. افرادی که بودجه کافی ندارند میتوانند از این سیستم رایگان استفاده نمایند.

امنیت

یکی از مواردی که در دنیای کامپیوتر و نرم افزار باید به آن توجه داشته باشید امنیت سایت های وردپرسی است. از آنجایی که تیم وردپرس دائم وردپرس را بروزرسانی میکنند موجب شده است که امنیت سایت شما نیز بهبود یابد. در واقع به همین علت است که خدمت شما عرض میکنیم سعی کنید که حتما سیستم وردپرس خود را به صورت دائم پیاده سازی نمایید.