فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن یکشنبه شب با اعلام این که توافقی برای تمدید آتش بس صورت نگرفته است، گفت: به مذاکره با تمام طرف‌های درگیر در یمن برای رسیدن به یک توافق سریع ادامه خواهد داد.

آتش بس یمن که بارها از سوی ائتلاف متجاوز سعودی نقض شده است به دنبال رایزنی‌های سازمان ملل متحد پیش از این یک بار تمدید شده بود. تمدید ۲ ماهه این آتش بس ۱۱ مرداد ماه (دوم اوت) به پایان رسید که مجددا تمدید شد و روز ۱۰ مهر (دوم اکتبر) پایان یافت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، هانس گروندبرگ گفت: آتش‌بس ادامه دار و مستمر می‌تواند فواید زیادی برای ساکنان فراهم کند و به تلاش‌هایش با تمام طرف‌ها برای یافتن راه‌حل ادامه خواهد داد.

عدم تمدید آتش بس در حالی است که محمد عبدالسلام رئیس هیات مذاکره کننده یمن اخبار برخی رسانه ها درباره تمدید آتش بس را نادرست خواند.

هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن شنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد که ائتلاف سعودی به دنبال صلح در یمن نیست.

در بیانیه هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی آمده است: یمن در مدت آتش‌بس در قبال نقض‌های مکرر خویشتنداری کرد تا فرصت بیشتری به تلاش‌های سازمان ملل و سایر کشورهای بدهد.

پیشتر «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفته بود که آتش‌بس یمن با نقض مکرر آن توسط ائتلاف سعودی تقریبا از بین رفته است.125