برون مرزی- حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه با ارسال پیام‌های جداگانه خطاب به وزیر خارجه لبنان و‌ دبیرکل حزب الله آزادسازی جنوب لبنان از اشغال رژیم صهیونیستی را به دولت، ملت و مقاومت لبنان تبریک گفت.

۲۵ ماه می سال ۲۰۰۰ رژیم صهیونیستی متحمل شکستی سخت در برابر مقاومت حزب‌الله لبنان و در نتیجه مجبور به عقب‌نشینی از جنوب لبنان شد که این روز به «عید مقاومت» در لبنان معروف شده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس به نقل از فارس، به مناسبت سالروز آزادسازی جنوب لبنان از اشغال رژیم صهیونیستی، عید مقاومت و آزادسازی، حسین امیرعبداللهیان با ارسال پیام‌های جداگانه خطاب به «عبدالله بوحبیب» وزیر خارجه و سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان، این مناسبت را به دولت، ملت و مقاومت لبنان تبریک گفت. 

امیرعبداللهیان در این پیام‌ها، این پیروزی بزرگ را حاصل وحدت و همدلی ارتش، مقاومت و مردم لبنان و همچنین مجاهدت‌ها و ایثار و ایستادگی رزمندگان مقاومت و ملت قهرمان لبنان خواند.

همه ساله جنبش مقاومت اسلامی لبنان با برگزاری مراسم ویژه این روز را که سراغاز سلسله شکست های ارتش صهیونیستی و اغاز زنجیره  پیروزی های جنبش های مقاومت اسلامی در منطقه است گرامی می دارد.

امسال برگزاری مراسم گرامیداشت پیروزی تاریخی جنبش مقاومت لبنان در سال 2000 با برگزاری رزمایش ویژه نظامی همراه بود که نه تنها جلو خاصی به این مراسم داد بلکه دغدغه های جدیدی برای این رژیم  پدید آورد.125