وزیر خارجه چین با محکوم کردن خشونت علیه غیرنظامیان فلسطینی گفت: مسئولیت اصلی صلح و امنیت بین‌المللی به عهده شورای امنیت است اما با اختلال یک کشور، نتوانسته است یکصدا شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، وانگ یی روز یکشنبه در نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع تنش اخیر در فلسطین برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد.

وی افزود: چین به طور قوی خشونت علیه غیرنظامیان فلسطینی را محکوم می‌کند و بار دیگر از طرف‌های درگیری می‌خواهد تمام فعالیت‌های نظامی و خصمانه خود را به سرعت متوقف سازند.

وزیر خارجه چین ادامه داد: ما از اسرائیل می‌خواهیم صادقانه به تمام تعهدات خود تحت قوانین بین‌المللی عمل کند، به طور کامل انسداد و محاصره غزه را بردارد و به امنیت و حقوق شهروندان سرزمین فلسطین اشغالی تضمین دهد.

درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از دوشنبه گذشته و پس از پایان مهلت مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شده است.

وزارت بهداشت فلسطین خبر داد که طی هفت روز تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون 192 فلسطینی شهید شده‌اند که از این تعداد 58 نفر کودک بوده‌اند. در میان شهدا 34 نفر نیز زن بوده و تاکنون بیش از 1200 فلسطینی مجروح شده‌اند.125