رئیس هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن و سخنگوی جنبش انصارالله در واکنش به ورود هیات میانجی عمان به صنعا گفت: به دنبال احیای مذاکرات هستیم.

یک هیات عمانی روز پنج‌شنبه برای انجام مذاکرات با جنبش انصارالله یمن درباره ازسرگیری مذاکرات با دولت مستعفی یمن وارد صنعا شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، به نقل از شبکه خبری المسیره، محمد عبدالسلام، رئیس هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن و سخنگوی جنبش انصارالله گفت: در طول سفر هیات عمانی، رایزنی‌هایی را برای احیای روند مذاکرات در چارچوب یک چشم انداز روشن انجام خواهیم داد که به فوری ترین پرونده‌های بشردوستانه مربوط به هر شهروند یمنی رسیدگی می‌کند.

رئیس هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن، افزود: سفر هیات عمانی به یمن  در چارچوب تلاش‌های میانجی‌گری عمان برای احیای روند مذاکرات و ارزیابی این مرحله انجام می‌شود.

عبدالسلام با بیان این که یمن در تلاش است که روند مذاکرات را احیا کند، تاکید کرد: لازم است بهبود وضعیت فرودگاه و بنادر آغاز و بسیاری از محدودیت‌ها برداشته شود زیرا محاصره همچنان در همه سطوح برقرار است.

این مقام یمنی گفت: موضع چهار کشور آمریکا، انگلیس، عربستان و امارات  در سنگ اندازی در زمینه پرونده بشردوستانه، متحد و یکسان است و امیدواریم این مسائل پایان یابد.

محمد عبدالسلام پیش تر گفته بود: یمن و هیات عمانی برای رایزنی با مسئولان ارشد، ارزیابی مرحله و از سرگیری روند مذاکرات که مهمترین آن رسیدگی به پرونده‌های بشردوستانه است، وارد صنعا شدیم.

آوریل گذشته دو هیات از عربستان  و عمان مذاکراتی را با سران انصارالله در صنعا آغاز کردند که به مدت ۶ روز به طول انجامید و راه‌های تمدید آتش بس و برقراری صلح در یمن را بررسی کردند.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است که در نتیجه این تجاوز، هزاران یمنی کشته و ده ها هزار نفر زخمی ومیلیون ها نفر آواره شده اند.

116