سارایوو- ایران‌پرس: سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب سارایوو با حضور 120 ناشر بوسنیایی و خارجی در مرکز فرهنگی اسکندریه بوسنی‌هرگزوین برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، رایزنی فرهنگی سفارت ایران در سارایوو، موسسه علمی پژوهشی ابن‌سینا و بنیاد ملاصدرا، جدیدترین کتاب‌های ایرانی منتشر شده به زبان بوسنیایی را در این نمایشگاه عرضه کردند. 

علاقه‌مندان به تاریخ ادب و فرهنگ ایران در جریان بازدید از سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب سارایوو و حضور در غرفه‌های ایرانی با ظرفیت‌های فرهنگی، ادبی و تاریخی ایران آشنا شدند.

همچنین ترجمه بوسنیایی کتاب قصه‌های مجید نوشته «هوشنگ مرادی‌کرمانی» در سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب سارایوو رونمایی شد.

«الویر موسیچ» مترجم کتاب قصه‌های مجید به زبان بوسنیایی گفت، کتاب قصه‌های مجید، کتابی مناسب برای همه گروه‌های سنی در بوسنی‌هرزگوین است. 

کتاب قصه‌های مجید چهار سال پیش توسط «الکساندر دراگوویچ» از زبان فارسی به زبان صربی ترجمه شد و سپس «الویر موسیچ» این کتاب را به زبان بوسنیایی ترجمه کرده است. 

سی‌و‌چهارمین نمایشگاه کتاب سارایوو تا 17 آوریل 2023 در مرکز فرهنگی اسکندریه بوسنی‌هرگزوین دایر بود و با استقبال مردم این کشور روبه‌رو شد.

112

بیشتر بخوانید:

برگزاری دومین دوره جشنواره «با قلم تا استقلال» در سارایوو

نمایشگاه عکس فداکاری شهید سلیمانی در سارایوو

جشن یلدا در سارایوو با نمایش هنر و موسیقی ایرانی