تهران-ایران پرس: علیرضا پیمان پاک، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، پیش بینی کرد در نمایشگاه «ایران اکسپو ۲۰۲۳» قراردادهای تجاری به ارزش یک میلیارد دلار منعقد می شود.

علیرضا پیمان پاک، رئیس سازمان توسعه تجارت، در اکسپو ۲۰۲۳ امکان عقد یک میلیارد دلار قرارداد تجاری وجود خواهد داشت.

پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران «ایران اکسپو۲۰۲۳» از 7 تا 10 می 2023 میلادی، در ۱۲ بخش تخصصی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس به نقل از خبرگزاری صداو سیما،  پیمان پاک،  با اشاره به برگزاری پنجمین نمایشگاه «ایران اکسپو۲۰۲۳» افزود: با تحقق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، این نمایشگاه فرصت مناسبی برای شناسایی فرصت‌های صادراتی کشور به تجار بین‌المللی در یک بازه زمانی و مکانی مشخص است.

پیمان پاک، همچنین گفت:  با پیگیری‌ها و حمایت ویژه سازمان توسعه تجارت، معاونت اقتصادی وزارت امورخارجه، سفرای جمهوری اسلامی ایران در سایر کشور‌ها و نیز رایزنان و مراکز تجاری برگزاری نمایشگاه «ایران اکسپو۲۰۲۳» یکی از مهم‌ترین رویداد‌های بین المللی و تجاری کشور را در چند سال اخیر رقم خواهد زد.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت، تاکید  کرد: مقابله با جریان ایران هراسی، خلق تصویری کارآمد و روایت پیشرفت انقلاب اسلامی در افکار عمومی جهان با ایجاد گفتمان بین المللی و تولیدات رسانه‌ای از زبان تجار بین المللی و مقامات سایر کشور‌ها در دستور کار برگزارکنندگان این نمایشگاه قرار دارد.

116