آذر 17, 1398 00:35 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • آموزش نیروهای حفتر توسط رژیم صهیونیستی

روزنامه قطری "العربی الجدید" روز شنبه به نقل از منابع آگاه مصری و لیبیایی از آموزش نیروهای گروه موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی "خلیفه حفتر" توسط رژیم صهیونیستی خبر داد.

به گزارش پارس تودی، روزنامه قطری "العربی الجدید" با بیان اینکه "خلیفه حفتر" به تازگی با مقامات بلندپایه امنیتی رژیم صهیونیستی تماس و دیدارهایی داشته است، خاطرنشان کرد، در جریان این تماس‌ها دوطرف درخصوص همکاری های امنیتی به توافق رسیدند.

بر اساس این گزارش، افسران رژیم صهیونیستی، به نیروهای گروه موسوم به ارتش ملی لیبی، "جنگ شهری" را آموزش خواهند داد تا آنها بتوانند شهر طرابلس، پایتخت لیبی را از سیطره دولت وفاق ملی خارج کنند.

گروه موسوم به ارتش ملی لیبی که سال‌ها با حمایت عربستان، مصر، امارات و برخی کشورهای غربی بر شرق لیبی سیطره داشت، طی چند ماه اخیر به سمت شمال این کشور پیشروی کرده است. حفتر چهارم آوریل سال جاری میلادی به نظامیان تحت امر خود  فرمان داد به طرابلس پایتخت لیبی، حمله کنند.

این اقدام "حفتر" از سوی جامعه جهانی محکوم شده است.

از زمان آغاز این حمله تاکنون بیش از  1090 نفر در طرابلس کشته و دستکم 5700 نفر نیز زخمی شده‌اند.

لیبی از زمان انقلاب 2011 مردم این کشور که به سرنگونی حکومت "معمر قذافی" دیکتاتور معدوم لیبی منجر شد، با مداخله آمریکا و برخی کشورهای اروپایی و منطقه درگیر خشونت و بی ثباتی سیاسی شده است. ­

از  چهار سال پیش لیبی بر اثر اختلافات میان احزاب و گروه‌ها، دارای دو پارلمان؛ (پارلمان طبرق در شرق و پارلمان طرابلس، پایتخت لیبی) و دو ارتش است.

پارلمان طبرق مورد حمایت ارتش ملی لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر بوده و دولت وفاق ملی "فائز سراج" که مورد حمایت جامعه بین الملل است، در شهر طرابلس مستقر است.117

بیشتر بخوانید:

مخالفت دولت وفاق ملی لیبی با آتش‌بس پیش از عقب‌نشینی نیروهای حفتر

واکنش سازمان ملل به حملات هوایی علیه غیرنظامیان در لیبی

 

کلیدواژه

کامنت