اسفند 06, 1398 19:28 Asia/Tehran [Updated: اسفند 06, 1398 19:36 Asia/Tehran]
  • برگزاری تظاهرات ضددولتی در الجزایر

جامعه دانشگاهی الجزایر در پنجاه و سومین هفته پیاپی با برپایی تظاهرات در شهرهای مختلف این کشور خواستار تغییر نظام و برپایی دولت قانون در این کشور شدند.

به گزارش پارس تودی؛ دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه های مختلف الجزایر امروز سه شنبه با برپایی تظاهرات بار دیگر برکناری تمام عناصر وابسته به نظام پیشین (نظام بوتفلیقه) از قدرت و تغییر نظام حاکم بر این کشور را خواستار شدند.

این تظاهرات از در ورودی دانشگاه‌ها شروع شد و در طول مسیر اقشار مختلف مردم به تظاهرکنندگان پیوستند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات خواستار تغییر نظام سیاسی الجزایر، برپایی دولت قانون، آزادی زندانیان سیاسی، اجرای عدالت و دموکراسی و آزادی بیان در کشورشان شدند.

تظاهرکنندگان دست نوشته‌هایی با خود حمل می‌کردند که بر روی آنها نوشته شده بود؛ «ملت سرچشمه قدرت است»، «دولت ناکارآمد است و باید برود»، «زندانی سیاسی آزاد شود» و « دولت قانون برپا شود».

تظاهرات مسالمت آمیز دانشگاهیان و مردم الجزایر تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد و هیچ گونه درگیری بین معترضان و نیروهای امنیتی به وجود نیامد.

به رغم استعفای "عبدالعزیز بوتفلیقه" در سال 2019 از سمت ریاست جمهوری، مردم الجزایر هر هفته با برپایی تظاهرات بر اجرای تغییرات گسترده در نظام سیاسی این کشور و برکناری همه عناصر وابسته به دوران  بوتفلیقه تاکید می کنند.118

بیشتر بخوانید:

الجزایری ها دوباره به خیابان ها آمدند

 

کلیدواژه

کامنت