شهریور 25, 1399 18:32 Asia/Tehran [Updated: شهریور 25, 1399 18:36 Asia/Tehran]
  • سفارت ایران در آفریقای‌جنوبی: دروغ‌های دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا خریداری ندارد

سفارت کشورمان در آفریقای جنوبی اعلام کرد: دنیا دروغ‌های دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا برای آغاز جنگ علیه عراق را فراموش نکرده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سفارت کشورمان در آفریقای جنوی روز سه شنبه در حساب کاربری خود در توئیتر با انتشار فیلمی از اظهارات «مایک پمپئو» وزیر امورخارجه آمریکا که به دروغگویی و تقلبِ دستگاه‌های اطلاعاتی این کشور اذعان می‌کند، نوشت: این سیاست نخ‌نما دیگر خریداری ندارد؛ به ویژه در حالی که امروز در رأس دستگاه دیپلماسی «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا نیز یکی از همان دروغگوها و حتی دروغگوی اعظم قرار دارد.

پمپئو پیش از این در اظهاراتی عنوان کرد: "من رئیس سیا (سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا) بودم. ما دروغ می‌گفتیم، ما تقلب می‌کردیم، ما سرقت می‌کردیم و ..."

در همین حال، «پلیتیکو» POLITICO به نقل از گزارش‌های اطلاعاتی آمریکا و مقامات نزدیک به دولت این کشور مدعی شد، ایران درصدد ترور سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی است.

«سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت خارجه نیز روز گذشته با رد این اتهامات مغرضانه و هدفمند به مقام‌های آمریکایی توصیه کرد، از توسل به روش‌های تکراری و پوسیده برای فضاسازی ضدایرانی در صحنه بین‌المللی دست بردارند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه چنین اقدامات و خبرسازی‌هایی در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا احتمالا در آینده هم ادامه خواهد یافت، تاکید کرد: قطعا این اقدامات، بی‌نتیجه خواهد ماند و به فهرست بلند ناکامی‌های مداوم واشنگتن در تقابل با ایران خواهد افزود.

کلیدواژه

کامنت