بهمن 08, 1399 08:56 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 13, 1400 22:24 Asia/Tehran]
  • دبیر کل اتحادیه عرب: فلسطین مورد غفلت عمدی قرار گرفته است

دبیر کل اتحادیه عرب ضمن انتقاد از رویکرد نامتعادل نسبت به مسئله فلسطین اعلام کرد، فلسطین مورد غفلت عمدی قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «احمد ابوالغیط» طی نطقی در جلسه روز سه شنبه شورای امنیت درباره وضعیت غرب آسیا با بیان اینکه مردم فلسطین طی چهار سال ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» از فشارهای بی سابقه‌ای رنج بردند، از دولت جدید آمریکا خواست تا این روند را اصلاح کند.

احمد ابولغیظ افزود: ما از دولت جدید آمریکا می‌خواهیم که سیاست‌های ناپسند این کشور در قبال مسئله فلسطین را اصلاح کرده و به ملت فلسطین امید بدهد که جامعه بین المللی در قبال مبارزه دیرینه آن برای دستیابی به آزادی و استقلال منصفانه عمل می‌کند.

دبیر کل اتحادیه عرب در ادامه همچنین از وجود یک رویکرد نامتعادل نسبت به مسئله فلسطین و نادیده گرفتن آنچه بر آنها تحمیل می شود انتقاد کرد.

ابوالغیظ در پایان افزود: جامعه بین المللی همچنان تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت اسرائیل را اقدامی غیرقانونی می‌داند و خواهان راه حل دو دولتی برای مسئله فلسطین است.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری پیشین آمریکا 28 ژانویه 2019 در حالیکه "بنیامین نتانیاهو" نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را در کنار خود داشت، از طرح سازش تحمیلی موسوم به «معامله قرن» به سود اسرائیل رونمایی کرد.

به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، واگذاری 30 درصد از کرانه باختری رود اردن به اسرائیل، مخالفت با بازگشت آوارگان فلسطینی به کشورشان و خلع سلاح کامل فلسطینی ها، از مهم ترین مفاد طرح آمریکایی- صهیونیستی معامله قرن است.

117

بیشتر بخوانید:

درخواست فلسطین از شورای امنیت برای مقابله با جنایت شهرک‌نشینان

تصویب قطعنامه "حاکمیت دائمی ملت فلسطین" در سازمان ملل

کلیدواژه