مرداد 06, 1400 19:22 Asia/Tehran [Updated: شهریور 31, 1400 13:59 Asia/Tehran]
  • آفریقای جنوبی عضویت رژیم صهیونیستی در اتحادیه آفریقا را محکوم کرد

آفریقای جنوبی پیوستن رژیم صهیونیستی به اتحادیه آفریقا به عنوان عضو ناظر را محکوم کرد و آن را اقدامی ناعادلانه و غیرقابل توجیه خواند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، آفریقای جنوبی امروز چهارشنبه در بیانیه‌ ای اقدام اتحادیه آفریقا در اعطای عضویت به رژیم صهیونیستی در این اتحادیه را مردود دانست و این اقدام را محکوم کرد. 

فعالان و نهاد‌های مخالف عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در 5 کشور شمال آفریقا از جمله الجزایر، تونس، کشور مغرب، لیبی و موریتانی اخیرا بر ضرورت مقابله با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

وزارت امور خارجه الجزایر نیز در بیانیه ای روز یکشنبه گذشته تأکید کرد، تصمیم اخیر رئیس کمیساریای اتحادیه آفریقا درباره پذیرش رژیم صهیونیستی به عنوان عضو ناظر، در حمایت ثابت و کارآمد این نهاد آفریقایی از مسئله عادلانه فلسطین، تأثیری نخواهد داشت.

اتحادیه آفریقا جمعه هفته گذشته با عضویت رژیم صهیونیستی به عنوان عضو ناظر در این اتحادیه موافقت کرد و همین مسئله واکنش منفی گروه‌های فلسطینی از جمله حماس را در پی داشت.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از اتحادیه آفریقا خواسته هرچه سریعتر رژیم صهیونیستی را از عضویت در این اتحادیه طرد کرده و تحریم‌ های بازدارنده‌ ای علیه این رژیم اشغالگر وضع کند تا به حقیقت و عدالت تن داده و به خواسته‌ های مردم فلسطین به عنوان ملتی تحت اشغال صهیونیست‌ ها از قبیل ایجاد کشور فلسطین به پایتختی قدس و بازگشت آوارگان فلسطینی به خانه‌هایشان که وحشیانه طرد شده‌اند، پاسخ دهد.

115

کلیدواژه