آبان 02, 1400 03:45 Asia/Tehran [Updated: آبان 02, 1400 03:52 Asia/Tehran]
  • تروریست‌ها ۸۰۰ زندانی را در نیجریه فراری دادند

سرویس زندان‌های نیجریه اعلام کرد افراد مسلح به زندانی در ایالت اویو حمله و بیش از ۸۰۰ زندانی را آزاد کردند که این سومین حمله بزرگ از این دست در سال جاری است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سرویس زندان‌های نیجریه شامگاه شنبه در بیانیه‌ای با بیان اینکه واقعه مذکور روز جمعه رخ داده است، گفت مهاجمان مسلح بودند و پس از تیراندازی به سمت مأموران زندان، با انفجار دیوارها به‌وسیله دینامیت وارد حیاط زندان شدند.

از میان هشتصد زندانی فراری، ۲۶۲ نفر بازداشت شدند اما حدود ۵۷۵ زندانی که همگی در انتظار محاکمه بودند، همچنان مفقود هستند، و از میان کل زندانیان این مکان، فقط ۶۴ نفر فرار نکرده بودند.

سرویس زندان‌های نیجریه همچنین افزود: «در حالی که همه زندانیان منتظر محاکمه مجبور به ترک زندان شدند، سلول‌های محل نگهداری محکومین و زنان زندانی مورد تخریب قرار نگرفت».

پیش از این نیز حمله تعدادی از عناصر گروه‌های مسلح به بازاری در شمال غربی نیجریه، که با آتش‌زدن چند خودرو همراه بود، دست‌کم ۲۰ کشته برجای گذاشت.

بحران شبه‌نظامیان، عناصر مسلح و تروریست‌ها در نیجریه که به‌طور متناوب حملاتی را علیه امکان عمومی و دولتی انجام می‌دهند، ادامه داشته و هر روز به وخامت آن افزوده می‌شود.// 114

کلیدواژه