آذر 12, 1400 09:55 Asia/Tehran [Updated: دی 28, 1400 21:36 Asia/Tehran]
  • اتحادیه آفریقا: از اومیکرون نترسید

وزارت بهداشت اتحادیه آفریقا در واکنش به هراس جهانی در مورد شیوع سویه جدید و بشدت جهش یافته ویروس کرونا موسوم به «اومیکرون» مردم را به آرامش دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «جان نکنگاسانگ» رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آفریقا گفت: با اینکه نگرانی های زیادی در مورد اومیکرون وجود دارد اما راه حلهایی برای مدیریت اوضاع وجود دارد. 

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آفریقا نیز اعلام کرد که برای مواجه شدن با سویه جدید آماده است و در موقعیت خوبی قرار دارد تا از افزایش موارد مبتلایان جلوگیری کند.

سویه اومیکرون نوع جدید کرونا است که به تازگی از سوی آفریقای جنوبی به سازمان جهانی بهداشت گزارش شد.

با شیوع سریع اومیکرون در نقاط مختلف جهان، اقدامات محدود کننده در برابر این نوع جدید کرونا توسط دولتمردان کشورها آغاز شد و ترس از آغاز موج مرگبار دیگری از عفونت ها را عمیق تر کرد و نشان داد که نبرد تقریباً دو ساله علیه این بیماری تمام نشده است.

سویه جدید کرونا در حالی در جنوب آفریقا شیوع پیدا کرده است که تنها هفت درصد از جمعیت یک میلیارد و 200 میلیونی قاره آفریقا واکسینه شده اند.

قاره آفریقا برای ایمن سازی 60 درصد ساکنانش و دستیابی به سطحی از مصونیت در برابر ویروس کرونا حدود 1.5 میلیارد دز واکسن نیاز دارد. این در حالی است که تاکنون این قاره کمی بیش از 400 میلیون دز دریافت کرده است.

117

بیشتر بخوانید:

از «اومیکرون» چقدر می‌دانیم؟ آیا واکسیناسیون موثر است؟

کلیدواژه