دی 15, 1395 23:25 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • اعلام حمایت ارتش گامبیا از یحیی جامه

"عثمان باجی" فرمانده ارتش گامبیا روز چهارشنبه با انتشار پیامی بر «حمایت قاطع» نیروهایش از یحیی جامه، رئیس جمهور گامبیا که قانون اساسی این کشور و تعدادی از کشورها به دنبال شکست در انتخابات، وی را تحت فشار قرار داده اند تا از قدرت کناره گیری کند، تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، یحیی جامه که 22 سال است زمام حکومت را در گامبیا در دست دارد پس از انتخابات ریاست جمهوری اول دسامبر این کشور، ابتدا شکست را پذیرفت اما با تغییر موضع و در اقدامی که اعتراض جامعه جهانی را برانگیخت، نتیجه انتخابات را رد کرد.

آدام بارو Adama Barrow نامزد مخالفان در انتخابات ریاست جمهوری اول دسامبر گامبیا به پیروزی رسید.

آدام بارو هشتم دسامبر اعلام کرده بود حمایت ژنرال باجی را جلب کرده است.

اما ژنرال باجی 13 دسامبر در هنگام دیدار نماینده یکی از رؤسای­ جمهور کشورهای غرب آفریقا در بانجول در حالی که نشانی از یحیی جامه را روی اونیفرم خود نصب کرده بود، بر حمایت خود از یحیی جامه تاکید کرده بود.

یحیی جامه برگزاری مجدد انتخابات ریاست جمهوری را خواستار و مدعی شده است در شمارش آرا توسط مسئولان انتخابات اشتباهات غیرقابل قبولی اتفاق افتاده است.­

جامعه اقتصادی کشورهای غرب آفریقا "اکواس" ECOWAS تصمیم گرفته است نیروهای خود را به حال آماده باش نگه دارد تا در صورتی که یحیی جامه از کناره گیری از قدرت در پایان دوره ریاست جمهوری اش خودداری کرد، بر ضد وی به زور متوسل شود. ­

کلیدواژه

کامنت