اردیبهشت 07, 1396 14:11 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • توزیع ۴۰ هزار نسخه قرآن در گامبیا/اشتیاق مسیحیان کنگو به یادگیری قرآن

سازمان اسلامی حفظ میراث فرهنگی در گامبیا، ۴۰ هزار نسخه قرآن در میان مؤسسات مختلف و علمای سراسر این کشور آفریقایی، توزیع کرد.

به گزارش پارس تودی به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، سازمان اسلامی حفظ میراث فرهنگی گامبیا گفت، این قرآن‌ها با هدف ترویج مطالعه در مورد دین مبین اسلام در کشور گامبیا در میان جامعه و خانواده‌ها توزیع می‌شود.

سازمان اسلامی حفظ میراث فرهنگی گامبیا علاوه بر مشارکت در طرح‌های ساخت مساجد، کمک به خانواده‌های نیازمند را نیز در دستور کار خود دارد.

گامبیا کشوری در غرب آفریقا است که حدود ۹۰ درصد جمعیت آن را مسلمانان تشکیل می‌دهند و ۱۰ درصد باقیمانده متشکل از مسیحیان کاتولیک، پروتستان و پیروان ادیان سنتی آفریقا هستند.

اشتیاق مسیحیان کنگو به یادگیری قرآن

یک حافظ قرآن در جمهوری دموکراتیک کنگو گفت، اشتیاق به یادگیری اسلام به حدی است که مسیحیان کودکان خود را به مدارس اسلامی می‌فرستند تا قرآن را یاد بگیرند.

«حسن بن موسی یاسین» قاری و حافظ قرآن کریم ازجمهوری دموکراتیک کنگو روز پنج شنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری ایکنا افزود، با وجود اینکه کنگو یک کشور مسیحی است و مسلمانان جمعیت زیادی ندارند، اما مراکز قرآنی متعددی در این کشور وجود دارد. 

این حافظ قرآن افزود، مدارس قرآنی و مراکز حفظ قرآن در کنگو وجود دارند که در آن‌ها حفظ، تجوید، تفسیر و ترجمه قرآن را آموزش می‌دهند.  

حسن بن موسی یاسین، با ارزیابی رقابت‌های قرآنی در جمهوری اسلامی ایران با دیگر کشورها نیز گفت، پیش از این در مسابقات قرآن الجزایر و بحرین شرکت کرده است، اما مسابقات قرآن در ایران، بهترین مسابقاتی بوده که در آن شرکت کرده است، زیرا سازماندهی بسیار خوبی داشته و اصلاً قابل مقایسه با مسابقات دیگر کشورها نیست.116/111

بیشتر بخوانید:

 قاری ایرانی، مقام دوم قرائت و تجوید در مسابقات قرآن تونس را کسب کرد

مسابقات بین المللی قرآن کریم در تهران آغاز شد

بزرگترین قرآن مطلای جهان/ تصاویر

کلیدواژه

کامنت