شهریور 02, 1397 05:36 Asia/Tehran [Updated: آذر 30, 1400 01:53 Asia/Tehran]
  • همنوا با فیسبوک و توییتر؛ گوگل نیز حساب کاربران ایرانی را حذف کرد

شرکت آمریکایی گوگل روز پنجشنبه در اقدامی مشابه با «فیس‌بوک» و «توئیتر»، 58 حساب‌ کاربری «مرتبط با ایران» را از پایگاه‌ها و سایت‌های وابسته به این شرکت حذف کرد.

به گزارش پارس تودی، گوگل اعلام کرد، 39 کانال «مرتبط با ایران» در «یوتیوب»، 13 صفحه «مرتبط با ایران» در گوگل‌پلاس و 6 حساب «مرتبط با ایران» در «بلاگر» Blogger را حذف کرده است. 

«کنت واکر» Kent Walker ، از مقام‌های ارشد گوگل در نوشته‌ای در وبلاگش مدعی شد حساب‌های حذف شده با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مرتبط بوده‌اند.

گوگل همچنین اعلام کرد 42 کانال  «مرتبط با روسیه» را در یوتیوب را حذف کرده است.

شرکت «فیس‌بوک» نیز روز سه شنبه اعلام کرده بود 652 حساب کاربری «مرتبط با ایران و روسیه» را از شبکه‌های اجتماعی تحت مالکیتش از جمله «فیس‌بوک» و «اینستاگرام» حذف کرده است.

«فیس‌بوک» در بیانیه ای مدعی شد «فیس‌بوک» این 652 حساب کاربری را به دلیل «رفتارهای هماهنگ نامعتبر » و تلاش برای اثرگذاری بر انتخابات آمریکا، از شبکه‌های اجتماعی این شرکت حذف کرده است. در همان روز شبکه اجتماعی  آمریکایی «توییتر» هم اعلام کرد 284 حساب کاربری مرتبط با ایران را به حالت تعلیق درآورده است.

برخی منابع خبری اعلام کردند حساب‌های حذف‌شده فعالیت‌هایی در حمایت از برجام  و علیه اشغالگری رژیم صهیونیستی داشته‌اند.117

بیشتر بخوانید:

 صدها حساب مرتبط با ایران و روسیه از فیس‌بوک و توییتر حذف شد

جریمه بی‌سابقه اتحادیه اروپا علیه گوگل+ ویدئو