مهر 08, 1397 12:13 Asia/Tehran [Updated: مرداد 13, 1400 09:24 Asia/Tehran]
  • روزنامه آمریکایی: عربستان حامی اصلی تروریسم است

روزنامه آمریکایی «بوستون‌ گلوب» (The Boston Globe) با انتقاد از سیاست‌ دوگانه واشنگتن درقبال تروریسم، نوشت: هیچ کشوری به اندازه عربستان از تروریسم حمایت نکرده است.

به گزارش پارس‌تودی؛ این روزنامه چاپ بوستون آمریکا در مقاله‌ای نوشته است: همه پژوهش‌ها درباره تروریسم جهانی حاکی است که بیشتر پول‌های صرف‌ شده برای حمایت از القاعده، طالبان، داعش و سایر گروه‌های تروریستی را عربستان تأمین می‌‌کند.

بوستون‌گلوب درباره موضوع نقش عربستان در حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر 2001 آمریکا نوشت: تصادفی نیست که اسامه بن لادن سرکرده پیشین گروه تروریستی القاعده و اکثر هواپیماربایان ۱۱ سپتامبر تبعه عربستان بودند و هیچ کشور دیگری به اندازه عربستان، به طور بی‌‌وقفه از تروریسم حمایت نکرده است.

این روزنامه آمریکایی در ادامه به اتهام‌زنی آمریکا و برخی متحدان غربی- عربی آن مبنی بر حمایت ایران از تروریسم پرداخت و نوشت: تنها راه متهم کردن ایران به حمایت از تروریسم این است که این پدیده به معنی مخالفت با قدرت آمریکا تعریف شود، زیرا این، تنها گناه ایران است.

اقدامات عربستان‌ سعودی در حمایت از تروریست‌ها و کشتار مردم یمن، موجی از انتقاد رسانه‌ها و نهادهای بین‌المللی را علیه این رژیم به راه انداخته است.

همکاری عربستان سعودی با تروریسم داعشی- تکفیری و صهیونیستی، بر کسی پوشیده نیست و هیچ رویکرد منطقی، رژیم سعودی را به عنوان حامی مبارزه با تروریسم نمی‎شناسد، چون عربستان، خالق گروه‎های تروریستی با نام‎های القاعده، طالبان و امروز داعش و جبهه النصره است.

141/120

بیشتر بخوانید:

عربستان عامل اصلی تروریسم در منطقه

عربستان ؛حامی مالی تروریسم

عربستان، منشاء و حامی تروریسم از القاعده تا داعش

کلیدواژه